Hatila Vadisi Cam Terası Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Artvin il sınırları içerisinde bulunan Hatila Vadisi Cam Terası, 2016 yıllında ziyaretçilere açılan ülkemizin en yüksek cam terasıdır.

Hatila Deresi’nden 220 metre yükseklikte sarp kayalara monte edilerek yapılan bu teras, Türkiye’nin en yüksek cam terası olma özelliğine sahiptir. 7 metre uzunlukta, 7,5 metre genişlikte ve 50 metrekare cam alana sahip bu cam terasa çıkmak için cesaret gerekir. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi ziyaret ediyor. Yolunuz düşerse Artvin manzarasını ve güzelliklerini bu cam teras üzerinde izleyebilirsiniz.

Hatila Vadisi Cam Terası Nerede?

Hatila Vadisi Cam Terası, Artvin il merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Sıkıldım Kayası mevkisinde bulunur. Diğer bir deyişle Artvin il sınırlarında bulunan  Hatila Vadisi Milli Parkı içerisinde bulunur.

Hatila Vadisi Cam Terası Nasıl Gidilir?

Artvin şehir merkezinden dolmuş ya da taksi ile milli parka ulaşabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hatila Vadisi Cam Terası Giriş Ücreti

Hatila Vadisi Milli Parka girerken ödediğiniz ücret dışında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Hatila Vadisi Milli Parkı giriş ücretleri şöyledir. Otomobil; 5 TL, Minibüs; 10 TL ve Otobüs; 15 TL, Ayrıca yürüyerek tek başına girenler ise kişi başı 2 TL alınmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here