Hesarek Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?
Hesarek Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Doğu Anadolu bölgemizin en prestijli kayak merkezlerinden biri olan Hesarek Kayak Merkezi, Bingöl kent merkezine bağlı Dikme köyü Haserek Dağı eteklerinde bulunur. Bu kayak merkezi Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulalım.

Bingöl il merkezine bağlı Dikme köyü Haserek Dağı eteklerinde yer alan Hesarek Kayak Merkezi, 2016 yıllında hizmette açılmıştır. Kayak Merkezi; 1700 metre kayak pisti, telesiyeji, teleskisi ve baby lifti, 70 yatak kapasiteli oteli ve sosyal tesisiyle yıl boyunca binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Kış aylarının başlamasıyla birlikte buraya bölgeden insanlar akın etmektedir. Kışın çetin geçtiği Doğu Anadolu Bölgemizde bulunan bu kayak merkezi sayesinde kış ayları çok renkli geçmektedir. Özellikle yarıyıl tatilinde aileli çocuklar buraya akın etmektedir.

Hesarek Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Hesarek Kayak Merkezi, Bingöl il merkezine bağlı  Dikme köyü Haserek Dağı eteklerinde bulunur. Hesarek Kayak Merkezi, Bingöl il merkezine 34, Bingöl Havalimanı’na 40 kilometre uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için şahsi aracınızla Elazığ Bingöl Yolu üzerinde tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kış aylarında buraya servislerde kalkmaktadır. Bu servisler aracılığıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz