İstanbul Fotoğraf Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

İstanbul Fotoğraf Müzesi Sanatın merkezi olan İstanbul ilimizin Fatih ilçesine bağlı Kadırga semtinde bulunur. Bu müze Fatih Belediyesinin Kadırga Kültür Merkezi binasında tahsis ettiği bin metre karelik bir alanda, beş fotoğraf galerisi, fotoğraf arşivi ve bir kütüphaneden oluşuyor. Sanatseverlerin akın ettiği bu mekana siz değerli okurlarımızın da gitmesini tavsiye ediyoruz.

İstanbul Fotoğraf Müzesi nerede

İstanbul Fotoğraf Müzesi ülkemizin ilk fotoğraf müzesidir. Bu anlamda çok önemli bir yere sahiptir. bu müze Fatih Belediyesi ile Fotoğraf Dostları Derneği’nin işbirliğiyle kuruldu. Müze 19 Kasım 2011 yıllında açıldı. Şuan fotoğraf dostları derneği tarafında yönetilmektedir.

İstanbul Fotoğraf Müzesi iz bırakan sergiler

İstanbul’un belki de Avrupa’nın en güzel müzelerden biridir. Türkiye’de fotoğraf ve fotoğraf sanatçılığının tarihsel gelişimini, fotoğraf sanatımızdan seçkin örnekleri ve yerli ve yabancı fotoğraf sanatçılarının güncel sergilerini de görebiliyorsunuz. Kesinlikle gidip görmelisiniz. Neden daha önce gelmedim diye hayıflanacaksınız.

Hayatın ‘Döngü’sü fotoğraflarla Fatih’te sergilenecek

İstanbul Fotoğraf Müzesi Nerede

Şehsuvar Bey Mah. Kadırga Liman Cad. No:60 Kadırga – Fatih/ İstanbul

İstanbul Fotoğraf Müzesi Nasıl Gidilir

Tramvay ile  Bayezit durağında inip çevredeki esnaflara sorun 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde sonra müzeye varıyorsunuz.

İstanbul Fotoğraf Müzesi Giriş Ücreti

Tam: 3,00 TL – Grup Bilet(en az 10 kişi): 2 TL – İndirimli: 1,00 TL. Ayrıca 14 yaş ve altı çocuklar, engelliler ve bir refakatçi, 60 yaş üzeri ziyaretçiler, basın mensupları Ücretsizdir.

İstanbul Fotoğraf Müzesi Ziyaret Saat Ve Günleri

Pazartesi günü dışında diğer günler 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilirsiniz.

İstanbul Fotoğraf Müzesi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here