İstanbul Modern Müzesi İstanbul

Ülkemizin ilk modern Sanat müzesi olan bu müze İstanbul-Karaköy’de bulunur. bu müze Eczacıbaşı ailesinin öncülüğünde, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından kurulmuştur. 17 yıllık proje ürünü olan bu müze 2004 yıllında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Tophane-i Amire arasında yer alan İstanbul Modern, T.C. Denizcilik İşletmeleri için kuru yük deposu olarak inşa edilen 4 no’lu antrepo binasında hizmete girmiştir.

İstanbul Modern Müzesi

Ülkemizin modern, çağdaş ve sanat dallarında böyle önemli bir adımın atılması ilimiz ve ülkemiz için önemli bir başarıdır. 8000 metre karelik bir alanda ziyaretçilere hizmet eden bu müze de kalıcı koleksiyonlar sanat galerisi sürekli sergi galerisi, fotoğraf galerisi, heykel bahçesi, yeni medya alanı,müze eğitim salonu, kütüphane, sinema salonu, kafe ve müze mağazası bulunuyor.

İstanbul Modern Müzesi Resimleri

Müze 2009 yıllında yenilikçi bakış açısı Avrupa Müzeler formunda bir ödül almıştır. Yine 2010 yıllında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’ni,  dağıtmıştır. kültür sanat kurumu olarak İstanbul Modern adına Oya Eczacıbaşı’nı layık görmüştür.  Son olarak bu notu da ekleyelim. Mevcut bina Galataport projesi nedeniyle yeniden inşa edilene kadar Karaköy’de yer alan Paket Postanesi binasına 2019 yılında taşınmayı planlamaktadır. Yolunuz buraya düşerse mutlaka uğrayın. Burada görmeniz gereken nadide eserler bulunuyor.

İstanbul Modern Müzesi Nerede

İstanbul Modern Müzesi Çalışma Saatleri ve Ücreti

Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar 10.00-18.00, Perşembe günü ise 10:00-20:00; pazartesi günleri ise kapalıdır.

Tam: 25 TL

İndirimli (Öğrenci, Öğretmen, Emekli ve 65 Yaş Üstündekiler): 14 TL

Gruplar (10 kişi ve üzeri): 20 TL

  • Not1:  İstanbul Modern Üyeleri, Engelli Ziyaretçiler, 12 Yaşından Küçük Çocuklar, ICOM, CIMAM, MMKD Kart Sahipleri: Ücretsiz
  • Not2: Perşembe günleri ücretsizdir.
  • Not3: Salı günleri saat 14.00 – 18.00 arası, 18 – 25 yaşındaki gençlere ücretsizdir.
  • Not4: Sinema Gösterim Ücretleri İstanbul Modern Sinema: 14 TL İstanbul Modern ziyaretçilerine ve üyelerine ücretsizdir.
  • Not5: Müzekartı olanlar yılda bir kez burayı ücretsiz ziyaret edebilir.
İstanbul Modern Müzesi İstanbul

İstanbul Modern Müzesi Nasıl Gidilir

Belediye Otobüsleri ve tramvayı kulanacak olan ziyaretçiler Tophane Durağından inip biraz yürüdükten sonra ulaşabilirler.  Özel aracınızla geleceksiniz müzenin ücretli otoparkı bulunmaktadır.

İstanbul Modern Müzesi’ne Nasıl Gidilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here