Kamboçya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına cevap bulmak için ayrıntılı bir yazı kaleme aldık. Umarım bu ayrıntılı yazı ışığında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulursunuz.

Kamboçya Vizesi

Güney Asya’da yer alan Kamboçya’ya gitmek için vize almak zorundasınız. Buraya seyahat edecek Umuma Mahsus pasaport sahipleri vizeye tabi iken diğer pasaport sahipleri ise 90 günlük vizeden muaftır.

Göz at ;

  1. Phnom Penh Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kamboçya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Kamboçya Nerede?
  4. Kamboçya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kamboçya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kamboçya’ya seyahat etmek isteyen T.C vatandaşları vize almak için iki tane yöntem bulunur. Bunları başlıklar halinde size sunmak istiyorum. Şöyle ki;

1-Kamboçya E-Vize: 30 günlük kısa süreli vize için E-Vize türüne başvuru yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu linki tıklamak ve yörüngeleri izlemektir. Burada sistem üzerinde 37 USD ödüyorsunuz. 3 iş günü içerisinde vizeniz hazır hale gelmektedir.

2-Kamboçya Kapıda Vize: Kamboçya sınırında da vize alabilirsiniz. Vize almak için burada bulunan ofise gidiyorsunuz. Burada size verilen formu eksiksşz ve hatasız bir şekilde doldurun. Daha sonra 2 adet fotoğraf ve 37 USD ücret ödüyorsunuz. Bunları teslim edip bir sorun çıkmazsa en geç yarım saat içinde vizeniz hazır hale gelir. Burada alacağınız vize ile 30 gün vize almış oluyorsunuz. 30 günden fazla vize için ülkemizde yer alan Komboçya’nın Elçilik ve konsolosluklarına başvuru yapmanız gerekir.

Kamboçya’nın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
Kamboçya Ankara Konsolosluğu Cinnah Caddesi Nihat Erim Is Merkezi No:37 Kat 4 Daire 25 – Cankaya/Ankara 0 (312) 4430399
Kamboçya İstanbul Fahri Konsolosluğu İnönü Cad. No:53 Kat:7 Daire:13 Işık Apt. Gümüşsuyu,34437 İstanbul (0533) 200 04 60, (0212) 292 78 70

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz