Karacabey Longozu Nerede, Nasıl Gidilir?
Karacabey Longozu Nerede, Nasıl Gidilir?

Karacabey Longozu Nerededir?

Karacabey Longozu yada Langoz Ormanları, pek çok akar suyun birleşmesiyle meydana gelen Susurluk ırmağı ve etrafında oluşan ormanların meydana gelir. Marmara bölgesinde yer alan Karacabey ilçesinde yer alan Yeniköy sınırlarında yer almaktadır.

Burayı sadece mesire alanı olarak kullanan piknikçiler için değil aynı zamanda Doğa severler ve kuş gözlemciler için muazzam bir bölgedir. Çok fazla sulak alan olduğu için çok sayıda hayvan türü ve bitki türü bulunmaktadır. Bölgeye Türkiye’nin hemen her yerinden çok sayı ziyaretçi gelmekte ve özellikle yaz aylarında oldukça yoğun bir alan olmaktadır.

Karacabey Longozuna Nasıl Gidilir?

Kendi Aracınızla : Karacabey Longozu Bursa şehir merkezinden 85 km mesafesi vardır. Kendi aracınızla Bursa-İzmir arasında öncelikle 50 km civarında gittikten sonra Hayırlar ve Bayramdere tabelalarını takip edip Bayramdere’ye geleceksiniz. burası genelde Langozun ilk giriş yeri olarak kabul edilmektedir. Buradan aşağı taraf 3-4 km daha gittikten sonra muhteşem yol manzarası eşliğinde langozun tam ortasına gelmektedir.

Otobüsle gelecekler için öncelikle Bursa Metro ile Üniversite metro durağında inin. Sonrasında Boğaz minibüslerine 15 lira karşılığında binip Bayramdere’ye gideceksiniz. Ordan inip Langoz’a ulaşabilirsiniz.

Karacabey Longozu Nerede, Nasıl Gidilir?
Karacabey Longozu Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here