Kartepe Otelleri ve Kartepe Otel Fiyatları
Kartepe Otelleri ve Kartepe Otel Fiyatları

Türkiye’nin tartışmasız en iyi kayak merkezlerinden biri olan Kartepe, sadece yaz aylarında değil aynı zamanda Kış aylarında da yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Kartepe otel fırsatları ile kalacağınız otelde sizleri muhteşem fotoğrafik kış manzaraları, tarihi noktalar, çok güzel göller ve otellerde yiyeceğiniz muhteşem yemekleri ile sizleri bekliyor.

Kartepe hakkında gezilecek yerlere giriş yapmadan önce mutlaka Kartepe konaklama, merkez oteller ve kayak otellerini gelmeden önce araştırmanızı istiyoruz. Otel seçiminin tatiliniz için çok önemli olacağını düşünmekteyiz. Özellikle Kartepe Otel Fırsatları için siteyi incelemenizi ve Kartepe Otel Fiyatları hakkında fikir almanız için size yol gösterici olacağını düşünüyoruz.

Kartepe kayak merkezine geldiğiniz zaman telesiyejlere çıkıp 20-30 metreden manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz gibi sadece bunun yeterli olmayacağını söylemek zorundayız. Ankara’ya 320 km ve İstanbul’a 100 km mesafede yer alan Kartepeyi tam anlamıyla gezmek ve kış dönemi tatilinizin tadını çıkarabilmeniz için mutlaka çantanızı ve arkadaşlarınızı ya da ailenizi alıp doğa yürüyüşlerine katılmalı, çok sık gidilmeyen ve keşfedilmemiş bölgeleri görmeyi, civarda yer alan köyleri ziyaret etmeli ve fotoğraflarınızın tadını çıkara bilmelisiniz. Ancak tüm bunlar öncesinde okul dönemi ara tatili olduğu için otellerde yer bulmak zorlu olabilmektedir. Bundan dolayı gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız.

Kartepe’de gezilecek yerler bakımından ise çok sayıda önemli yer vardır. Maşukiye’den tutunda Kuzu yaylasına, Alabalık vadisine ve Aygır deresi gibi mutlaka görmeniz gereken yerler bulunduğunu söylemeliyiz. Kartepe; Maşukiye’ye 17 km uzaklıkta yer almaktadır. Marmara Bölgesinin vazgeçilmez kayak merkezlerindendir. Kartepe Kayak Merkezinde aralık ayında kayak merkezi başlamaktadır. Bu kayak merkezinde pek çok lüks otel yer almaktadır. Kayak merkezinde her seviyeye uygun pistler yer almaktadır. Ayrıca Kartepe Kayak Merkezinde kayak sezonu dışında, tenis, voleybol ve futbol sahaları yer almaktadır. Ayrıca ATV Safari, doğa yürüyüşü, trekking, paintball, dağcılık ve kar motosikleti gibi etkinlikler de yapılmaktadır. Keyifli bir kış tatili için karın tadını doyasıya çıkaracağınız Kartepe Kayak Merkezini tercih edebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Gerçekten kış ayı için çok güzel bir tatil yeri. Ellerinize sağlık.
    Yaz aylarında da son zamanlarda Avşa Adası’na gidiyoruz. Avşa pansiyon ve Avşa otelleri çok ucuz fiyatlar ile hizmet sunuyor. Yaz tatiliniz için de Avşa Adası bir alternatif olabilir bence.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz