Kastamonu Nerede
Kastamonu Nerede

Kastamonu Nerede? ve Kastamonu Hangi Bölgede? Kastamonu ilimiz nüfusu sadece 120 bin civarında olmasına rağmen, Anadolu’nun en eski şehirlerinden birisi ve Osmanlı zamanında çıkan Suhte isyanları gibi önemli tarihsel gelişmelere yöne vermiş bir ilimizdir. Gittiğiniz zaman asla pişman olmayacağınız ve keşke daha öncede gelseydim diyeceğiniz bir kenttir.

Kastamonu Nerede?

Kastamonu kentimiz Karadeniz bölgesinin ortasında yer alır. Yeşilliği ve doğasıyla, aynı zamanda tarihi evleriyle her yıl çok sayıda turist çekmektedir.

Göz at ;

  1. Kastamonu Gezilecek Yerler
  2. Kastamonu’da Gezilecek 10 Yer
  3. Kastamonu Gece Hayatı
  4. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
  5. Kastamonu Hangi Bölgede, Haritası ve Nüfusu
  6. Kastamonu Otelleri ve Kastamonu Otel Fiyatları
  7. Kastamonu Nerede?
  8. Kastamonu Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Özellikle turistik yer açısından baktığımızda Kastamonu Kalesi, Nasrullah Cami, Münire Medresesi, Liva Paşa Konağı ve Çifte Hamam gibi çok önemli gezilecek noktaları bulunmaktadır. Daha fazla bilgiye sahip olmak için mutlaka ‘Kastamonu gezilecek yerler‘ isimli makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Kastamonu Komşu İlleri

Kastamonu ilimize komşu olan illeri şöyle sıralayalım ; Karabük, Bartın, Zonguldak, Sinop, Çorum ve Çankırı. Bu adı verilen komşu illerin hepsiye düzenli bir ulaşım imkanı bulunmaktadır. Ayrıca kentte yer alan Kastamonu Üniversitenin varlığı nedeniyle eğitim öğretim döneminde şehirde ciddi bir öğrenci yoğunluğu yaşanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz