Kazablanka Hakkında Bilgi
Kazablanka Hakkında Bilgi

Kazablanka, Fas‘ın en büyük şehridir ve üç milyondan fazla nüfusa sahiptir. Atlantik Okyanusu’nda yer alır ve önemli bir limana sahiptir. Tekneyle Fas’a gelen ürünlerin çoğu Kazablanka’da boşaltılır, özellikle çok sayıda Balık buna dahil. Birçok yolcu gemisi de buraya gelmekte ve turizm açısından oldukça yoğun bir bölgedir.

Kazablanka Hakkında Bilgi
Kazablanka Hakkında Bilgi

Şehrin büyük bir kargo avlusu ve ülkenin en büyük havaalanı bulunmaktadır. Örneğin, otomobillerin yapıldığı ve yiyeceklerin işlendiği birçok fabrika vardır. Şehir genel olarak oldukça zengin olmasına rağmen, Birçok insan yoksulluk içinde yaşamaktadır.

Şehrin en önemli cazibe merkezi, 1993 yılında inşa edilen Hassan-ikinci Cami’dir. Eski bir Fas kralının adını almıştır ve dünyanın en büyük Camilerinden biridir. 25.000 ziyaretçisi vardır. Caminin Kulesi, yani Minare, 200 metreden daha yüksektir. Şehirde ayrıca ünlü bir Hıristiyan binası olan “Kutsal kalp Katedrali” bulunmaktadır. Özellikle 1920’den sonraki yıllarda beğenilen Art-D tarzı bir stil olan Art-D-stilinde inşa edilmiştir. Bir de “Arap Birliği Parkı” var. Arap Birliği, Dili ve Kültürü Arapça olan ülkeler için bir Dernektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz