Kayseri Kadir Has Kent Ve Mimar Sinan Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Kayseri ili, Kocasinan ilçe sınırında bulunan Kent ve Mimar Sinan Müzesi, 2003 yıllında Kadir Has’ın katkılarıyla hizmete açılmıştır.

Kayseri Kent ve Mimar Sinan Müzesi

Dijital bir müze ve bilgi merkezi olan Kent ve Mimar Sinan Müzesi özelliği bakımından ülkemizin ilk, dünyanın ise sınırlı sayıda olan müzelerindendir. Müze; 6 kattan oluşmaktadır. Müzenin giriş katı kent müzesi, birinci katı Mimar Sinan müzesi, diğer katlarda ise yönetim, kafe ve restorandan bulunmaktadır. Kent ve Mimar Sinan Müzesi hem müze hem de dinlenme alanıdır. Mimar Sinan’ın eserlerinin maketleri sergilendiği oldukça güzel dizayn edilmiş Kent ve Mimar Sinan Müzesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Kent ve Mimar Sinan Müzesi Nerede?

Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Kayseri’nin merkez Kocasinan ilçesine bağlı Mustafa Kemal Paşa Bulvarı Fuar Kültür Parkı içinde yer almaktadır.

Kent ve Mimar Sinan Müzesi Nasıl Gidilir?

Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Havaalanı yolu üzerinde yer almasından dolayı ulaşım problemi yoktur. Toplu taşıma araçları ile gitmek mümkün.

Kent ve Mimar Sinan Müzesi Ziyaret Saatleri

Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Haftanın yedi günü de ziyaretçi kabul edilmektedir. Buraya 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Kent ve Mimar Sinan Müzesi Giriş Ücreti

Kent ve Mimar Sinan Müzesi veya diğer adıyla Kadir Has Kent Ve Mimar Sinan Müzesi girişi ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here