Kiev Ukrayna'ya Gitmeden Önce 5 Pratik Bilgi
Kiev Ukrayna'ya Gitmeden Önce 5 Pratik Bilgi

Ukrayna şehirlerinden birisi olan Kiev hakkında gitmeden önce bilmeniz gereken bazı pratik bilgileri sizler için sıraladık. Okumanızda kesinlikle fayda var diye düşünüyoruz.

1- Ukrayna şehirlerine Çipli kimlik kartınızla giriş yapabilirsiniz ancak girişte form doldurmanız zorunludur. Ancak en az 6 aylık bir pasaportunuz varsa daha güzel olur. Garanti giriş olur.

2- Pasaportla giriş yapacaklar Türkiye’den çıkışta mutlaka yurt dışı çıkış harcını ödemek zorundadır. Çıkış harcını hava limanında ödeyebileceğiniz gibi bir bankaya giderekte önceden ödeyebilirsiniz.

3- Bazı zamanlar gümrükten girişte sorun olabiliyor. Lviv için önceden otel rezervasyonu ya da uçak biletleriniz hazır varsa yanınızda bulunması güzel olur.

4- Kiev ve Lviv gibi şehirlerde döviz işlemleri bankalarda yüksek oluyor. Döviz bürolarından da bozabilirsiniz. Yeme içme olayları ise pazarlar hariç diğer yerlerde kredi kartıyla yapılabiliyor.

5- Ukrayna’da son yıllarda hırsızlık vakıaları artmış bulunmakta. Şehirlerde dolaşırken mutlaka eşyalarınıza sahip çıkın. Her an bir gaspçı çıkabilir. Bu yönde olaylar son zamanlarda ok artmış durumda.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz