Kişinev Hakkında Bilgi
Kişinev Hakkında Bilgi

Kişinev Avrupa kıtasında yer alan Moldova ülkesinin başkentidir. Ülkenin diğer şehirlerinden daha fazla nüfusu vardır ve yaklaşık olarak 700.000 civarında nüfusa sahiptir. Adı muhtemelen “su kaynağı” anlamına gelmektedir.

Kişinev Hakkında Bilgi
Kişinev Hakkında Bilgi

Chișinău kentinde birçok gıda maddesini işlenmektedir. Ayrıca büyük bir tütün ve tekstil endüstrisi ve çeşitli şarap imalathaneleri bulunmaktadır. Tüm bunlara rağmen yine de ekonomi oldukça kötü durumdadır. Chișinău, diğer Avrupa şehirlerine kıyasla oldukça fakirdir. Ancak, Moldova’daki diğer insanlarla karşılaştırıldığında, çok iyi durumdadırlar.

Chișinău kentinden çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Birkaç Katedral, bir zafer Kemeri ve geniş caddeler, bunlar uzun ağaç sıraları olan sokaklar. Ayrıca bir sürü Park vardır. Ancak, Soğuk Savaş’ın sona ermesinden bu yana, şehir neredeyse hiç bakım görmemiştir. Şehir merkezindeki birçok bina yıkılmıştır.

Chișinău kenti çok sayıda çeşitli Demiryolu hatları tarafından kesişmektedir. Bir şehirden diğerine giden birçok otobüs hattı vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz