Koyulhisar

Sivas iline bağlı bir ilçedir. Yüz ölçümü 946 kilometre kare olan Koyulhisar ilçesinin doğu ve güneydoğusunda Suşehri, güneyinde Zara, batısında Doğanşar ilçesi ve Tokat ili, kuzeyinde Ordu, kuzeydoğusunda ise Giresun ili vardır.

Koyulhisar İlçesi

Ne zaman ve kimler tarafından kurulduğu bilinmeyen bu ilçe Sivas’ın en kuzeyinde olup, mesire alanları, yaylaları bol olan yeşilin hayat bulduğu bir şehirdir. Bu güzel şehrin gezilecek başlıca yerleri şunlardır:

Koyulhisar Hangi Şehirde
Koyulhisar Haritası Nasıl Gidilir
Koyulhisar Merkez

Eğriçimen Yaylası

Koyulhisar ilçe merkezine 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ormanlar içinde yer alan Eğriçimen Yaylası güney batından kuzeybatıya doğru uzanan bir vadi içerisindedir. Çam ormanları ile kaplıdır. Çok sayıda su kaynağına sahiptir. Şaşalağan Boğazı ile Yedigözlerden çıkan su kaynakları birleşerek bir dere oluşturmaktadır. Bu dere yayla içinde akmaktadır. Yaylaya doğa harikası bir güzellik katmaktadır. Yeşilin tüm tonlarını içinde barındıran Eğriçimen Yaylası her mevsim farklı bir güzelliğe bürünmektedir. Eğriçimen Yaylasının güzel tabiatında keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Koyulhisar Eğriçimen Yaylası

Sarıçiçek Yaylası

Koyulhisar ilçesinin güneyinde ilçe merkezine 17 km uzaklıkta Boyalı Köyü ve Ortaseki Köyü arasında yer almaktadır. Sarıçiçek Yaylasında rengârenk balıklara sahip olan bir göl ve soğuk su kaynağı bulunmaktadır. Çam ormanları ile kaplı doğal güzelliğe ve temiz havaya sahip bir yayladır.

Koyulhisar Nerede
Koyulhisar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here