Kula Volkanik Jeoparkı Nerede, Nasıl Gidilir?
Kula Volkanik Jeoparkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kula Volkanik Jeoparkı Nerede, Nasıl Gidilir?- Batı Anadolu‐Ege eşiğinde yer alan Kula Volkanik Jeoparkı, 300 km² alan kaplayan harika turistik bir yerdir.

Ülkemizin jeolojik yapısına ışık tutan Kula Jeoparkı, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Burası Türkiye’nin en genç ve en yaşlı volkanları bir arada tutmaktadır. Burası yaklaşık 10 bin yıl öncesinde volkanik patlamalara şahitlik etti. Bu patlama  sonucunda akan lavlar muazzam bir alan oluşturdu. Buraya gelen ziyaretçiler, gönüllerince gezip eğlenebiliyor.

Volkan konileri ve lav kalıntıları yer aldığı bu alan, yıl boyunca çok sayıda kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler fotoğraf çekip, taşlaşmış lav parçalarını hatıra olarak yanlarına alıyorlar. 2013 yıllında burası UNESCO Global Jeopark Ağı’na alınmıştır. Yolunuz düşerse mutlaka bu harika yeri ziyaret edin.

Kula Volkanik Jeoparkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Kula Volkanik Jeoparkı, Manisa’nın Kula ilçesine yaklaşık 30 dakika uzaklıkta bulunur. Buraya şahsi aracınızla Manisa’dan İzmir-Uşak yolu üzerinde tabelalar yardımıyla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca buraya giden tur otobüsleri bulunur. Bu turlar aracılığıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here