Ladik

Ladik Samsun iline bağlı bir ilçedir. Ladik ilçesi Samsun il merkezine 77 km mesafede yer almaktadır. Ladik ilçesi çok sayıda güzelliği içinde barındırmaktadır. Ladik ilçesinde kayak keyfi, göl sefası ve kaplıca keyfi yapabilirsiniz. Ladik ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Ladik Gölü: Ladik ilçe merkezine 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. 870 hektarlık alana sahip Ladik Gölü sit alanı kabul edilerek koruma altına alınmıştır. Berrak sulara sahip Ladik Gölü üzerinde bulunan yüzen küçük adacıkları ile dikkat çekmektedir. Çevresi dağ ve orman ile kaplı olan göl muhteşem bir manzaraya sahiptir. Ladik Gölü içinde yaşayan tatlı su levreği, tahta balığı ve turna balığı sayesinde balıkçılık gelişmiştir. Huzur veren bir hava ve tabiata sahip Ladik Gölünde yelken yarışları ve sörf yapılmaktadır. Ayrıca Ladik Gölünde çok sayıda kuş türüde bulunmaktadır. Doğal güzelliği ile ön plana çıkan Ladik Gölü görülmesi gereken yerlerdendir.

Akdağ Yaz Ve Kış Sporları Merkezi: Ladik ilçe merkezine 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Akdağ Spor Merkezinde kış aylarında kayak yapılmaktadır. Yaz aylarında ise çim kayağı yapılmaktadır. Büyük bir piste sahip  ve bölgenin en çok tercih edilen spor merkezidir. Akdağ Spor Merkezi içinde konaklama amacı ile bir butik otel yer almaktadır.

Hamamyağı Kaplıcaları: Ladik ilçe merkezine 13 km uzaklıkta yer almaktadır. Kaplıca suları romatizmalı hastalıklara, kireçlenme ve deri hastalıklarına iyi gelmektedir.Hamam keyfinde bir kaplıca alanı olan Hamamyağı Kaplıcalarında piknik alanı kafeterya ve oyun parkı bulunmaktadır.

Ladik Yaylaları: Ladik ilçesi temiz havaya ve yeşil tabiata sahip yaylaları ile ön plana çıkmaktadır. Ladik Yaylası içinde yer alan ve şelalesiyle meşhur Büyükkızoğlu Yaylasını görmenizi tavsiye ederim.

Ladik
Ladik Haritası

Ladik Gölü
Ladik Gölü Tesisleri
Ladik Akdağ Kayak Merkezi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here