gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Laos Nerededir? – Laos bir Güneydoğu Asya Ülkesidir. Laos ülkesinin doğusunda Vietnam, batısında Tayland ve Burma güneyinde Kamboçya, kuzeyinde Çin Halk Cumhuriyeti yer almaktadır. Milas ülkesinin denize kıyısı yoktur.

Laos Nerededir?

Laos eyalet sistemi ile yönetilmektedir. Ülke 17 eyaletten oluşmaktadır. Ülkenin başkenti aynı zamanda en yoğun nüfusa sahip olan Vientiane şehridir.

Göz at ;

  1. Vientiane Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Laos Nerede?
  3. Laos’da Gezilecek 10 Yer
  4. Laos’un Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Laos Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Laos Ülkesi 6.803.699 kişilik bir nüfusa sahiptir. Laos ülkesinin resmi dili Laosçadır. Ülkenin ulusal dili Fransızca kabul edilmektedir.

Ülkede Laosça ve Fransızca dışında Hmong ve Khmu dilleri de konuşulmaktadır. Laos ülke nüfusunun yüzde 67’si Theravada Budizmine inanmaktadır. Geri kalanlar ise Hıristiyanlık, Budizm ve yerel dinlere inanmaktadır.

Laos Ülkesi tropikal iklime sahiptir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman yağışların olmadığı Aralık ve Mayıs ayları arasıdır. Laos ülkesinde iki tane uluslararası hava limanı bulunmaktadır.

Bu hava limanlarından biri ülkenin başkenti olan Vientiane şehrinde diğeri ise Prabang şehrinde bulunmaktadır. Laos Ülkesine İstanbul çıkışlı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here