Likya Yolu Nerede, Nasıl Gidilir?

Likya Yolu, Fethiye’den Antalya‘ya kadar uzanan toplam 535 km’lik bir parkurdur. Bu yolu 1999 yılında İngiliz/Türk amatör tarihçi Kate Clow tarafından hizmete açmıştır.

Yaklaşık 540 km’lik bu yolu yürüyerek 29 günde bitirebilirsiniz. Rotanız; Roma yolları, eski patikalar ve katır yollarından oluşur. Yol boyunca birçok farklı etkinliğe katılabilirsiniz. Yol üzerinde bulunan pansiyon, otel veya köy evlerinde konaklayabilir yine aynı şekilde buralarda yeyip içebilirsiniz. Ayrıca su kenarlarında kampta kurabilirsiniz. Bu yol; Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş rotasıdır. Buraya birkaç arkadaşınızla plan yapıp harika bir yürüyüş gezisi yapabilirsiniz. Bu yol boyunca yaşadığınız veya gördüğünüz güzellikleri bol bol ölümsüzleştirmeyi ihmal etmeyin.

Likya Yolu Nerede, Nasıl Gidilir?

Başlangıç noktası, Dalaman havaalanından 2 saat uzaklıktaki Ölüdeniz’dedir ve bitiş noktası da Antalya havaalanına yakın bir konumda bulunur. Fethiye’den Antalya‘ya kadar uzanan toplam 535 km’lik bir parkurdur. Rota boyunca birçok toplu taşıma olanağı bulunmaktadır. Bu yürüyüş yolu için zaman zaman turlar düzenlenmektedir. Bu turlarla yolculuğa çıkabilirsiniz.

Likya Yolu Yürüyüş için en uygun zaman

Yürüyüş için en uygun zaman İlkbahar ve sonbahar aylarıdır. Yaz aylarında çok sıcak olduğu için yürümek zor olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here