gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Lizbon Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Lizbon Portekiz’in başkentidir. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Lizbon İstanbul gibi iki yakası olan dünyanın nadir şehirlerinden biridir.

Lizbon Nerede

3 milyon nüfusa sahip olan Lizbon Portekiz’in en kalabalık şehri Avrupa Birliğinin ise en kalabalık 11. şehridir. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Lizbon kentinin geçmişi milattan önce 1200’lü yıllara kadar dayanmaktadır.

Göz at ;

  1. Lizbon Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Portekiz’in En Güzel 11 Oteli
  3. Portekiz’de Gezilecek 10 Yer
  4. Portekiz Nerede?
  5. Portekiz’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  6. Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  7. Lizbon Gece Hayatı
  8. Lizbon Gezilecek Yerler

Zengin bir tarihe sahip olan Lizbon kentinde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır: kentin en eski kiliselerinden biri olan Azize Meryem Katedrali, 20. yüzyılda yaşamış en zengin insanlardan biri olan Calouste Gulbenkian anısını açılan Gulbenkian Müzesi, ülkenin sembollerinden biri olan Portekiz’in altın çağını yaşadığı Coğrafi keşifler döneminde inşa edilen Belem Kulesi.

Akdeniz ikliminin etkisi altında olan Lizbon kentini ziyaret etmek için en ideal dönem haziran ve eylül ayları arasıdır. Lizbon kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here