gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Lizbon Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence hayatı denilince akla ilk olarak Bairro Alto bölgesi ve Dockas Bölgesi gelir. Bu bölgelerde çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabah saatlerine kadar devam eder.

Göz at ;

 1. Lizbon Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Portekiz’in En Güzel 11 Oteli
 3. Portekiz’de Gezilecek 10 Yer
 4. Portekiz Nerede?
 5. Portekiz’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 6. Portekiz Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 7. Lizbon Gece Hayatı
 8. Lizbon Gezilecek Yerler

Bilindiği üzere Lizbon kenti Portekiz’in başkenti ve en büyük şehridir. Lizbon şehri 1990 yıllında Avrupa’nın en güzel kulüp şehirlerinden biri olarak seçildi. Fakat son yıllarda gece hayatı olarak diğer Avrupa şehirlerine göre biraz geride kaldı. Bu şehir yine de gece hayatı çok renkli ve hareketli geçmektedir. Şehirde çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda özellikle Fado Müziği çalınmaktadır. Bu müzik ile gece hayatı daha bir renkli hale gelmektedir.Bunun dışında şehirde Fado evi  ve müzesi de bulunmaktadır. Şimdi şehirde bulunan bazı gece mekanların listesini vereceğiz. Bu listede bulunan bir mekana giderseniz sizde uyandırdığı etkiyi bizimle paylaşırsanız seviniriz.

LİZBON GECE HAYATI 

Dock’s Club

Cuma ve Cumartesi günleri açık olan bu mekanda ayrıca Salı partileri de meşhurdur. Burada ortam harika müzik sizi kendinizde geçirecektir. Ortam gayet sıcak ve samimidir.

Adres: Rua Da Cintura Do Porto De Lisboa Edif., 226, Arm. H, Lisboa, Portekiz
Telefon: +351 21 390 0222

Bar Incógnito Lda

Kentin en eski mekanlarından biridir. Bu mekanda daha çok  geçmişte bulunan müzikler çalınır. Ortamı harika olup alternatif müzik dinlemek isteyenlerin mekandır. Burada iki kat bulunur. Üst katı daha çok bar tarzında olup bir şeyler içip sakin müzik dinleyebilir. Alt katta ise sabaha kadar dans edebileceğiniz bir disco bulunur.

Adres: R. Poiais de São Bento 37, 1200-038 Lisboa, Portekiz
Telefon: +351 21 390 8755

Lust

Comercio Meydanı’nda bulunur. Buraya girişte birçok sıkıntı çıkarıyorlar İçeri girince bunları unutuyorsunuz. Kesinlikle harika bir mekan tavsiye edilir.

Adres: Praça do Comércio 87, Lisboa, Portekiz
Telefon+351 918 788 868

Lux frágil

Şehrin en popüler mekanlarından biridir. Buraya birçok ünlü isim gelir. Burada eğlence arayanların mekanıdır. Harika bir manzarası var. Şiddetle tavsiye edilir.

Adres: Av. Infante D. Henrique, Armazém A, Cais da Pedra a Sta Apolónia, 1950-376 Lisboa, Portekiz

Telefon: +351 21 882 0890

MAIN

Daha önce adı Kapital olan mekan 2012 yıllında MAIN isimini almıştır. İçinde restoran bölümü de bulunan mekanda harika bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Av. 24 de Julho 68, 1200-869 Lisboa, Portekiz
Telefon: +351 961 553 745

Ministerium Club

Sadece Cumartesi günleri açık olan bu mekan baya gözde bir mekandır. Bu mekanda Uluslararası alanda ün yapmış DJ’ler burada sahne almaktadır. Harika bir ortamı var.

AdresPraça do Comércio 72, 1100-016 Lisboa, Portekiz
Telefon+351 21 888 8454

Musicbox

Cais do Sodré bölgesinde bulunur. Lizbon Kentin Red Light’ı olarak bilinir. Burada harika müzikler eşliğinde güzel bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: R. Nova do Carvalho 24, 1200-014 Lisboa, Portekiz Telefon: +351 21 347 3188

Op Art CafeRıhtım bölgesinde bulunan Abril Köprüsü’nün hemen yanında bulunur. Bu mekan gündüzleri cafe geceleri ise gece kulübü olarak hizmet verir. Bunun dışında güneşin doğuş ve batışını izleyebilir. Bu mekan bölgenin en iyi mekanı olarak bilinir.

Adres: Doca Alcântara, 1350-350 Lisboa, Portekiz

Telefon: +351 936 240 981

Tasca Do Chico

Bu mekan ise Lizbon kültürünü öğrenmek burada meşhur olan Fido müziğini dinlemek için gelinebilir. Harika bir mekan olup size tavsiye edebilirim.

Adres: R. do Diário de Notícias 39, 1200-108 Lisboa, Portekiz
Telefon: +351 965 059 670
Lizbon kenti ile ilgili size bir iki uyarıda bulunmak istiyorum. Bu uyarılarımı dikkate alırsanız harika bir tatil ve güzel bir gece hayatı yaşarsınız. Bunlar:
 • Bu şehirde diğer Avrupa şehirlerinden daha çok uyuşturucu satıcıları var. Size tavsiyem bilmediğiniz veya tanımadığınız kimselerde yabancı madde almayın.
 • Bu şehirde gece hayatı mekanlarda çok sokaklarda yaşanıyor haberiniz olsun.
 • Bu şehirde kadınlara özel günler yapılmış. O gün kadınlar gece hayatında yaptığı her şey ücretsiz oluyor.
 • Bu kent gece hayatı diğer Avrupa şehirlerine göre daha ucuzdur.
 • Bu şehirde birçok festival düzenleniyor. Buraya gelirseniz bu festivallere mutlaka katılın.

3 YORUMLAR

 1. […] Lizbon gece hayatı ve gece eğlencesi oldukça renkli ve parlak geçmektedir. Özellikle Bairro Alto bölgesi ve Dockas Bölgesi gece hayatı için renkli yerlerdir. Burada çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabah saatlerine kadar devam eder. Burada bulunan gece mekanlarında denizcilerin arkasından yakılan Fado isimli halk şarkısını çokça duyarsınız ki Fado evi ve müzesi de bulunur. Lizbon Gece Hayatı, Gece Eğlencesi ve Gece Mekanları için daha fazla bilgi edinmek isterseniz linki tıklayıp yazımızı okuyabilirsiniz. <<Lizbon Gece Hayatı […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here