gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Londra Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir. Londra İngiltere ve Birleşik Krallığın başkentidir. Londra ülkenin en büyük kentidir. Londra Birleşik Krallığın güneydoğusunda yer almaktadır.

Londra Hangi Ülkede

Köklü bir geçmişe sahip olan Londra çok sayıda sanat galerisi ve müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Dünyaca ünlü meydanlara sahip olan Londra doğal güzelliği ve tarihi zenginliği ile göz kamaştırmaktadır.

 1. Göz at ;

  1. Londra Gezilecek Yerler
  2. Londra Nerede, Nasıl Gidilir?
  3. Londra Gece Hayatı
  4. Londra Otelleri ve Londra Otel Fiyatları
  5. Bonus Hikaye : Londra’da Tatlı Bir İltifat Aldım
  6. İngiltere 3 Günlük Gezi Planı
  7. İngiltere’de Gezilecek 10 Yer
  8. İngiltere Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  9. İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Londra kentinde gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Kent genelinde gezilecek başlıca yerler; 1703 yılında Buckingham Dükü için inşa edilen Buckingham Sarayı, gözlem tekerleği olarak tasarlanan ve dünyanın en büyük 3. gözlem tekerleği olan London Eye, Westminster Sarayı, 1894 yılında kullanıma açılan Tower Bridge (Kule Köprüsü), Londra Kulesi, Hyde Park, Trafalgar Meydanı, Londra’nın en görkemli yapılarından birisi olan Westminster Sarayı ve dünyanın en büyük ve en önemli Müzesi olan British Müzesidir.

Ilıman okyanus iklimine sahip olan Londra’yı ziyaret etmek için her mevsim uygundur. Türkiye’den Londra’ya direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here