gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Lusaka Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Lusaka Afrika kıtasında yer alan Zambiya ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir. Lusaka ülkenin merkezinin güney kesiminde yer almaktadır.

Lusaka Nerede

Ülkenin ticaret ve devlet yönetimi anlamında en önemli şehri olan Lusaka Güney Afrika’nın en hızlı gelişen şehirlerinden biridir. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan Lusaka kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Göz at ;

  1. Lusaka Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Zambiya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Zambiya’nın başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  4. Zambiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  5. Zambiya Nerede?
  6. Zambiya’da ki Tek Beyaz Adam, Tek Gezgin Türk!! Artık Onunda Derisi Siyahlaşmaya Başladı

Merkezde bulunan İngiliz sömürgesinden kurtuluşu simgeleyen Freedom Heykeli, kentin en ünlü caddesi olan Kahire Caddesi, Livingstone Bölgesi’nde yer alan Victoria Şelaleleri, Zambiya ve Zimbabwe arasında bir sınır oluşturan Zambezi Köprüsü, Zambezi Ulusal Parkı, Zambiya Ulusal Müzesi ve Zintu Toplum Müzesi. Lusaka şehri subtropikal iklime sahiptir. Her mevsim aynı sıcaklığı sahip olan Lusaka kentini ziyaret etmek için her dönem uygundur.

Türkiye’den Lusaka şehrine direkt uçuş bulunmadığından, Londra, Nairobi, Kahire ya da Johannesburg üzerinden aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz