gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Macaristan Nerededir? – Macaristan Orta Avrupa’da Karpatlarda yer alan bir ülkedir. Macaristan ülkesinin doğusunda Romanya, batısında Slovenya, kuzeyinde Slovakya, güneyinde Sırbistan, güneybatısında Hırvatistan, kuzeybatısında Avusturya ve kuzeydoğusunda Ukrayna yer almaktadır.

Macaristan Nerededir?

5 ana bölgeden oluşan Macaristan ülkesinin başkenti Budapeşte şehridir. Budapeşte kenti Orta Avrupa’nın en büyük ikinci şehridir. Dadumle Nehri’nin batısında kalan tarihi bölge ve mağaraları ile Macaristan ülkesi dünyanın en önemli 15 turistik ülkelerinden biridir.

Göz at ;

  1. Budapeşte Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Budapeşte Gezilecek Yerler
  3. Budapeşte Gece Hayatı
  4. Macaristan’da Gezilecek 10 Yer
  5. Macaristan Nerede?
  6. Macaristan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  7. Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  8. Macaristan’da Nasıl Dolandırıldım?

Macaristan ülkesinde UNESCO Dünya Mirası koruma altına alınan çok sayıda bölge ve bina bulunmaktadır. Macaristan Ülkesinin resmi dili Macarcadır.

Ülkede Macarca dışında Almanca, Slovakça ve İngilizce de konuşulmaktadır. Ülkenin para birimi forinttir. Macaristan ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğunu Hristiyanlar oluşturmaktadır. Ilıman karasal iklime sahip olan Macaristan ülkesinde yazlar oldukça sıcak, kışlar ise kar yağışlı geçmektedir. Macaristan Ülkesinde kış sporları yaygındır. Türkiye’den Macaristan’a Avrupa üzerinden aktarma ile ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here