gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Budapeşte Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence hayatı genelde ruin barlar’da geçer. Bu bar kültürü sadece bu şehre özgü bir eğlence türüdür. Bu Mekanlarda eğlence sabah saatlerine kadar devam eder.

Orta Avrupa’da bulunan Budapeşte şehri Macaristan’ın Başkentidir. Bu kent Avrupa’nın gece hayatı olarak en renkli gece eğlencesi yaşayan şehirlerden biridir. Bu şehre yıl boyunca Dünya’nın çeşitli yerinde çok sayıda turist gelmektedir. Buraya gelen turistler şehrin tarih dokusunu görmek ve gece hayatını yaşamak için geldiklerini söylüyorlar.

Göz at ;

  1. Budapeşte Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Budapeşte Gezilecek Yerler
  3. Budapeşte Gece Hayatı
  4. Macaristan’da Gezilecek 10 Yer
  5. Macaristan Nerede?
  6. Macaristan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  7. Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  8. Macaristan’da Nasıl Dolandırıldım?

Yukarıdan da belirtiğimiz gibi Budapeşte Gece Hayatı ve Gece Eğlencesi denilince Ruin Bar kültürü gelir. Bu kültür sadece bu şehre hakim bir kültürdür. Bu nedenle cazip bir kültür olup birçok kişi buraya bu barlar için akın ederler. Peki Ruin Bar ne demek diyorsanız. Onun da cevabını size vermek istiyorum. Bilindiği üzere Macaristan kominizim etkisine girdiğinde siyasi, sosyal ve ekonomik yönünde  birçok zara gördü.

Binalar harabe oldu. Ülke Kominizim etkisinde kurtulunca yıllarca içlerinde biriktirdiklerini eğlenceye dönüştürdüler. Burada Harabe şeklindeki binaları dekore edip gece mekanı yaptılar. Bahçelere farklı dekorlar dizayn edilip parti yerlerine dönüştürdüler. Bu mekanlara da Ruin Bar denilmeye başlandı.

Budapeşte Eğlence Hayatı

Bu barlar dışında hamam partileri, Tekne Partileri ve gece açık havadaki havuz partilerinde geçer. Burada eğlence adında ne ararsanız bulursanız. Şimdi şehirde bulunan mekanlara göz gezdirelim.

Budapeşte’deki Ruin Barlar 

Szimpla Kert

Ruin pub’lar içindeki en popüler ve gözde olanıdır. Şehre gelen biri buraya uğramadan dönerse o kişi çok şey kaybetmiştir. Mekan kısaca eski bir harabe mekanıdır. Bu harabe harika bir şekilde dekore edilip gün içinde oturup bir şeyler yeyip içebildiğiniz gibi gece ile birlikte harika müziklerle gecenize renk katar. Bu bahçe barı için Avrupa’daki en sıcak ortam deniliyor. Gidince ne demek istediğini anlarsınız.

Adres: Budapest, Kazinczy u. 14, 1075 Macaristan
Telefon: +36 20 261 8669

Instant

Bu mekan için  Budapeşte’nin en büyük ve en fantastik ruin barı deniliyor. Gidince neden böyle bir dediğimizi anlarsınız. 3 katlı olan bu mekan tam bir labirent. Her katı farklı bir tarzda dekore edilmiştir. Daha çok hayvan figürleri kullanılan bu mekanda dan ve müzikle harika bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Budapest, Akácfa u. 49-51, 1072 Macaristan
Telefon: +36 70 638 5040

 Fogasház

Bu mekan Ruin Bar olarak en iyi fakat en popüler mekanlarından biridir. Fogashaz kelimesinin Türkçesi Dişlerin evi anlamındadır. Neden böyle denildiğini gidince görürsünüz. İçeri girmez her tarafta büyük büyük ağızlar ve iri iri dişler size sırıtıyor. Mekanda harika Dj performansı ile sabaha kadar eğlenebiliyorsunuz.

Adres: Budapest, Akácfa u. 49-51, 1073 Macaristan
Telefon: +36 1 783 8820

 Doboz

Dışarıda bakıldığında bile bir sanat harikası olduğunu görürsünüz. İçeri girdiğinde her tarafı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Bu nedenle bu mekan diğer Ruin Barlardan biraz daha pahalı ve biraz daha kuralıdır. Örneğin kıyafet zorunluğu var. Bu mekanda harika bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Budapest, Klauzál u. 10, 1072 Macaristan
Telefon: +36 20 449 4801

For Sale Pub

Bu mekan aslında ilginç kılan özelliği çekirdek çıtlatıp yere atabilirsiniz. Ya da kağıda bir not yazıp duvara asabilirsiniz. Mekan çok farklı olup kesinlikle gelmelisiniz.

Adres: Budapest, Vámház krt. 2, 1053 Macaristan
Telefon: +36 1 267 0276

AnKER’T

Bu mekan sadece yaz aylarında açık olmaktadır. Ruin Barlar içerisinde bahçesi en geniş olan mekandır. Bu bahçede harika müzik ve lezzetli kokteyllerle sabah saatlerine kadar eğlenebilirsiniz.

Adres: Budapest, Paulay Ede u. 33, 1061 Macaristan
Telefon: +36 30 360 3389

Budapeşte’nin En Meşhur Gece Klüpleri

 Studio – Ultimate Club

Bu mekan  Şehirde bulunan Tuna Nehri üzerindeki küçük Hajogyari Adası‘nda bulunur. Mekan kış mekanı olarak bilinir. yaklaşık 8 bin kişilik bir kapasitesi var. Bu yönü ile dünyada en büyük 3. büyük gece kulübüdür. Burada her tarzdan müzik ve eğlence aktiviteli bulunur. Buraya genelde turist ve öğrenciler takılır. Elektronik Müzik sevenlerin aşık olacağı harika bir mekandır.

Adres: Budapest, Hajógyári sziget 127a, 1033 Macaristan
Telefon: +36 30 830 0447

 A38

Bu mekan nehir ortasında bulunan bir gemi mekanıdır. Bu gemi  Ukrayna yük taşıma gemisinin dekore edilip gece kulübüne dönüştürülmüştür. Mekan biraz pahalı olsa da harika müzikler ve lezzetli sıra dışı kokteyllerle güzel bir gece yaşamınıza vesile oluyor. 2012 yıllında dünyada en iyi mekan seçilmiştir. Tam bir konser mekanıdır.

Adres: Budapest, Petőfi híd, 1117 Macaristan
Telefon: +36 1 464 3940

Peaches and Cream

2007 yıllında açılan bu gece kulübü şehrin tam merkezinde bulunmaktadır. Harika bir mekan olup sabah saatlerine kadar canlı müzik eşliğinde harika bir gece yaşayabilirsiniz. Özellikle her gece farklı bir DJ performansı izleyip eğlencenize lezzet katabiliyorsunuz.

Adres: Budapest, Nagymező u. 46, 1065 Macaristan
Telefon: +36 70 381 8380
Bunlar dışında şehirde çok sayıda gece kulübü ve bar bulunur. Ayrıca şehirde festival ve partilerin yeri de çok büyüktür. Bunlara kısaca değinmek istiyorum.

Hamam Partileri

Şehirde kocaman hamamlar bulunmaktadır. Burada sabaha kadar dev termal havuz hamamlarında eğlenebilirsiniz. Özellikle Özellikle Lukacs ve Szechenyi Baths’in partileri çok popüler olup çok sayıda turist akın etmektedir. Önceden bilet alıp harika bir eğlence yaşayabilirsiniz.

Strip Club’lar

Şehirde çok sayıda Strip Club bulunmaktadır. Bu kulüplere gitmeyin derim. Çünkü kazıklama mekanlarıdır. İçeride eğlenip güzel bir gece yaşadığınız sanırsınız oysa çıkarken size bir yıllık borç çıkartırlar. Daha sonra hoş olmayan şey olmaktadır. Bu mekanlara gitmeden önce araştırma yapıp öyle gidin.

Kumarhanler

Budapeşte Şehrinde çok sayıda kumarhane bulunmaktadır. Bu kumarhanelerde sabah saatlerine kadar kumar oynamaya devam edilmektedir. Özellikle bu kumarhaneler şehrin lüks otellerinde oynanmaktadır.

Budapeşte şehri harika bir şehir olup gece hayatı ve eğlencesi yönünde sizi memnun edecektir. Buraya gitmeden önce güzel bir araştırma yapıp ve rezervasyon yapın. Tanıdık biri ile gitmeye çalışın. Biraz da uyanık olun harika bir tatil ve bu tatili süsleyen gece hayatı yaşarsınız. Sorularınız olursa sayfada sorabilirsiniz. Size İyi eğlenceler diliyorum.

5 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here