gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Budapeşte Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence hayatı genelde ruin barlar’da geçer. Bu bar kültürü sadece bu şehre özgü bir eğlence türüdür. Bu Mekanlarda eğlence sabah saatlerine kadar devam eder.

Orta Avrupa’da bulunan Budapeşte şehri Macaristan’ın Başkentidir. Bu kent Avrupa’nın gece hayatı olarak en renkli gece eğlencesi yaşayan şehirlerden biridir. Bu şehre yıl boyunca Dünya’nın çeşitli yerinde çok sayıda turist gelmektedir. Buraya gelen turistler şehrin tarih dokusunu görmek ve gece hayatını yaşamak için geldiklerini söylüyorlar.

Göz at ;

  1. Budapeşte Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Budapeşte Gezilecek Yerler
  3. Budapeşte Gece Hayatı
  4. Macaristan’da Gezilecek 10 Yer
  5. Macaristan Nerede?
  6. Macaristan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  7. Macaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  8. Macaristan’da Nasıl Dolandırıldım?

Yukarıdan da belirtiğimiz gibi Budapeşte Gece Hayatı ve Gece Eğlencesi denilince Ruin Bar kültürü gelir. Bu kültür sadece bu şehre hakim bir kültürdür. Bu nedenle cazip bir kültür olup birçok kişi buraya bu barlar için akın ederler. Peki Ruin Bar ne demek diyorsanız. Onun da cevabını size vermek istiyorum. Bilindiği üzere Macaristan kominizim etkisine girdiğinde siyasi, sosyal ve ekonomik yönünde  birçok zara gördü.

Binalar harabe oldu. Ülke Kominizim etkisinde kurtulunca yıllarca içlerinde biriktirdiklerini eğlenceye dönüştürdüler. Burada Harabe şeklindeki binaları dekore edip gece mekanı yaptılar. Bahçelere farklı dekorlar dizayn edilip parti yerlerine dönüştürdüler. Bu mekanlara da Ruin Bar denilmeye başlandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here