gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Madrid Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Madrid İspanya krallığının başkentidir. Ayrıca Madrid’in en büyük şehridir.

Madrid Nerede

Nüfusu 3.2 milyon kişi olan Madrid; Londra ve Berlin’den sonra Avrupa Birliğinin 3. Büyük şehridir.  Madrid İspanya’nın merkezinde Castillion Platosunun ortasında yer almaktadır. Zengin bir kültüre sahip olan Madrid kentinde gezilecek birçok tarihi yapı, modern mimari ve doğal güzelliğe sahip yer bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Madrid Gezilecek Yerler
  2. Madrid Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  3. Madrid Gece Hayatı
  4. İspanya Nerede?
  5. İspanya’da Gezilecek 10 Yer
  6. İspanya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  7. İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  8. Barcelona Gezilecek Yerler
  9. İbiza Gezilecek Yerler

Madrid kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır: Madrid kentinin en tanınmış meydanı olan Plaza Mayor Meydanı, kentin en işlek yeri ve kalbi olan Puerta Del Sol, Kraliyet Sarayı, 20. Yüzyılın sonlarında inşa edilen muazzam bir mimariye sahip olan De La Almudena Katedrali, kentin merkezinde yer alan devasa dolambaçlı bir bina olan Plaza de Cibeles, Prado Müzesi, Reina Sofia Müzesi, Depod Tapınağı ve Madrid Rio Parkı.

Karasal iklime sahip olan Madrid kentini ziyaret etmek için en ideal dönem Mart ve Mayıs ayları ile eylül ve Kasım ayları arasıdır. Türkiye’den Madrid kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here