gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Manama Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir. Manama Bahreyn ülkesinin başkentidir. Bahreyn ülkesinin kuzeyinde yer alan Manama yarımada şeklinde bir kenttir. Manama ülkenin en büyük kentidir.

Manama Nerede

Önemli petrol yataklarına sahip olan Manama kenti ülkenin en önemli ekonomi merkezidir. Manama 157.474 kişilik bir nüfusa sahiptir. Hem tarihin hem de modernitenin bir araya geldiği Manama önemli bir turizm merkezidir.

Göz at ;

  1. Bahreyn Nerede?
  2. Bahreyn Gezilecek Yerler
  3. Bahreyn’de Gezilecek 10 Yer
  4. Bahreyn’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Manama Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  6. Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Manama kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler: Dünyanın en büyük camilerinden biri olan 6500 metrekarelik bir alana sahip olan 1987 yılında inşa edilen Al Fateh Cami, Manama kentinin en meşhur Plajı olan Coral Beach Club, 1988 yılında açılan ülkenin en büyük ve en eski ulusal müzelerinden biri olan Bahreyn Ulusal Müzesi ve muazzam bir doğal güzelliğe ve plajlara sahip olan Eldar Adasıdır. Kurak bir iklime sahip olan Manama kentini ziyaret etmek için en uygun dönem sıcaklığın az olduğu kış aylarıdır.

Manama kentinin hemen batısında uluslararası Bahreyn Hava limanı bulunmaktadır. Türkiye’den Manama kentine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here