Masumiyet Müzesi Orhan Pamuk

Masumiyet Müzesi Nobel ödülü Türk yazar Orhan Pamuk tarafında yazılan bir aşk romanıdır. Aynı zamanda bu romanda esinlenip açtığı bir müzedir. Müze İstanbul ilimizin Beyoğlu ilçesine bağlı Çaycuma semtinde bulunur. Tam olarak İstiklal Caddesi ile tophane arasındadır.

Masumiyet Müzesi Çaycuma

Orhan Pamuk 1990 yıllından itibaren roman ve müzeyi birlikte düşünmüştür. Yazar 2008 yıllında aşk romanın çıkarmıştır. Roman İstanbul’da yaşayan biri zengin bir fakir olan iki aile arasında geçen yaşamı anlatmaktadır. Bu romandan esinlenerek ve bu romanda yer alan kahramanların  kullandığı, giydiği, işittiği, gördüğü, biriktirdiği, hayal ettiği şeyler dikkatle düzenlenmiş kutu ve vitrinlerde sergilenmektedir. Müze 2012 yıllında hizmette açılmıştır.

Masumiyet Müzesi Nerede.

Müzeyi gezmek için o romanı okumak şart değil zaten gezdiğinizde yine o tadı alabiliyorsunuz. Ama bana soracak olursanız kitabı mutlaka okuyup öyle gidin. Çünkü kitabı okuduktan sonra gitseniz. Orada bulunan eserlere daha farklı bakış açısıyla bakıyorsunuz. Kitapta fark etmediğiniz ayrıntıları burada fark edebiliyorsunuz. Yani kitabı okuduktan sonra bu gezi daha anlamlı ve lezzetli olur.

Masumiyet Müzesi 1. Katta çıktığınızda

Müzede sadece bu kitap ile eserler yoktur. Aynı zamanda yazarın bütün kitapları farklı dillere çevrilmiş hallerini görebilirsiniz. Bu kitaplardan satın alabilirsiniz. Ayrıca Mağazada kupa, buzdolabı mıknatısı, defter ve kalem gibi diğer hediyelik eşyalar da bulunmaktadır. yolunuz düşerse mutlaka gelmelisiniz.

Masumiyet Müzesi

Nasıl Gidilir: İstanbul’un her noktasında buraya ulaşabilirsiniz. Otobüs yada metro ile taksime geldikten sonra yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinden sonra müzeye varacaksınız.

Ücret: Tam: 15 TL, Öğrenci: 10 TL, Türk vatandaşı olmayan ziyaretçiler: 25 TL

Ziyaret Saat ve günleri: Müze pazartesi ve bayramlarda kapalı olmaktadır. Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar: 10.00-18.00  Perşembe: 10:00-21:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Masumiyet Müzesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here