Melike Hatun Cami Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankara ili, Altındağ ilçe sınırında bulunan Melike Hatun Cami, 2013 yıllında inşasına başlanıp 27 Ekim 2017 tarihinde hizmette açılmıştır. Mimarisiyle dikkat çeken bu cami görülmeye değerdir.

70 bin metrekarelik alanda inşa edilen cami, bahçesiyle birlikte 15 bin kişilik bir kapasiteye sahiptir. Cami inşasında Osmanlı ve Selçuklu mimari izleri de görmeniz mümkündür. İlk kez 27.10.2017 tarihinde Cuma Namazı ile açılmıştır. Cami açılışını; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Eski Başbakan yardımcı Bülent Arınç ve çok sayıda ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirildi. Birçok anlamda bu cami Ankara’nın sembolü haline gelecektir.  Buraya yolunuz düşerse mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Melike Hatun Kimdir

Melike Hatun, 14. yüzyılda yaşamış bir ilim insanıdır.  halk arasında Sultan Hatun olarak da bilinir. Kendisi aslen Ankaralı olan Melike Hatun’un Kabri Taşçılar Sokak’ta kendisine ait vakıf bahçesinde bulunmaktadır. Varlıklı bir ailede gelen Melike Hatun Ankara’da çok sayıda cami, hamam ve medrese yaptırmıştır.

Melike Hatun Cami Nerede?

Melike Hatun Cami, Ankara’nın Altındağ İlçesi, Ulu Semtinde bulunan Ulus İtfaiye Meydanı’nda bulunur.

Melike Hatun Cami Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için için Aşti Dolmuşlarıyla çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yine Şahsi aracınızla tabelaları takip ederek buraya ulaşmanız mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here