Kütahya Murat Dağı Kaplıcaları Nerede, Nasıl Gidilir, Konaklama İmkanları ve İletişim Bilgileri

Kaplıcaları ile ünlü Kütahya şehrimizde bulunan Murat Dağı Kaplıcaları gezilip görülmesi gereken bir şifa kaynağıdır.

Murat Dağı Kaplıcaları

Kütahya ilimizin en yüksek dağı olan Murat Dağı(2312 Metre) yamaçlarında birçok kaplıca bulunmaktadır. 1987 yıllında burası  termal turizm merkezi olarak ilan edilmiştir. Kaplıca dışında harika bitki türleri ve yeşilliği göz kamaştırmaktadır. Burada iki farklı hamam bulunur Bu hamamlar Germiyanoğulları tarafında inşa edilmiştir. Bu kaplıcalarda başta cilt hastalıkları olmak üzere birçok derde deva olmaktadır. Buraya her yıl çok sayıda ziyaretçi gelmektedir.

Murat Dağı Kaplıcaları Nerede?

Murat Dağı Kaplıcaları, Kütahya ilinin Gediz ilçe sınırlarında bulunur. Burada bulunan Murat Dağın Batı yamacında yer alır. Ormanlık alanda bulanan kaplıca, Kütahya il merkezine 124 km, Gediz ilçesine 30 km uzaklıktadır.

Murat Dağı Kaplıcaları Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla veya bir araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Gediz ilçesinden buraya 30 km asfalt yol bulunur. Bu yolda çok rahat bir yolculuk yaparsınız. Yine şak tren İstasyonuna 50 km uzaklıktadır. Ayrıca Kütahya merkezde veya Gedzi ilçesinde zaman zaman buraya giden servisler bulunur. Bu servislerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Murat Dağı Kaplıcaları Konaklama imkanları ve İletişim Bilgileri

Murat Dağı Kaplıcalarında konaklama imkanı mevcuttur. Burada 140 yatak kapasiteli, 80 odalı 35 apart daire  bulunur. Ayrıca 2 Hamamı, 1 adet açık havuz, 1 kafeterya, restoran, ve büyük bir piknik alanı da mevcuttur.

Murat Dağı Termal Tesisleri Tel:  0 274 412 74 96

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here