Myanmar Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır
Myanmar Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır

Myanmar Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? soruları oldukça çok kişi tarafında sorulmaktadır. Bu sorulara cevap bulabilmek için uzun ve ayrıntılı bir yazı kaleme aldık. Umarım bu yazı ışığında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulursunuz.

Güneydoğu Asya ülkesi olan Myanmar’a gitmek için vize almanız gerekir. Buraya seyahat edecek T.C Vatandaşları pasaport rengine bakılmaksızın bütün pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Ülkemizin sınırında Myanmar Büyükelçiliği, Myanmar Başkonsolosluğu ve Myanmar Konsolosluğu bulunmamaktadır. Vize için yetkili tek yer Ankara Fahri Myanmar Konsolosluğu’dur. Fakat vize için son zamanlarda birçok kolaylık getirilmiştir. Bunlardan biri e vize uygulamasıdır. Uzun Süreli Vize (D tipi Vize) uygulaması için Ankara’daki tek yetkili dış temsilciliğe gitmek gerekir.

1- Myanmar Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Myanmar Konsolosluğu vize işlemleri için yapılan başvuruları, online olarak işleme almaktadır. Bu nedenle sisteme girip istenen formları İngilizce olarak eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurun. Daha sonra sisteme fotoğraf yükleyin. Kredi kartı ile vize ücret harcını ödeyin. Başvuru sahibinin e-mail adresine gönderilen davet mektubu ile 90 gün içinde Myanmar sınır kapısından Kapı Vizesi almak için hakkınız doğmuş olacaktır. Ya da dış ülkelerdeki konsolosluklarda yapabilirsiniz. Burada şu evraklar istenmektedir.

  • Pasaport
  • Pasaport fotokopisi
  • Gidiş dönüş uçak bileti (Eğer karadan girecekseniz otobüs bileti)
  • Otel rezervasyonu
  • Beyaz fonlu 2 adet fotoğraf
  • Aplikasyon formu (Konsolosluk veriyor olacak)
  • 1600 baht(Yaklaşık 50 dolar)

2- Myanmar’ın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

Myanmar Büyükelçiliği, Myanmar Başkonsolosluğu ve Myanmar Konsolosluğu bulunmamaktadır. Vize için yetkili tek yer Ankara Fahri Myanmar Konsolosluğu’dur.

No Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
1. Ankara Fahri Myanmar Konsolosluğu Ehlibeyt Mah. ,1271 Sok., Sabri Mermutlu İş Hanı,No: 33/2 Balgat / ANKARA (312) 473 52 00 Faks: (312) 431 52 

3- Myanmar Vize Ücreti Ne Kadar?

sistem üzerinde kredi kartınızla 50 dolar gibi bir ücret ödemesi bulunmaktadır. Bu ücreti burada ödeyebiliyorsunuz. Bu ücret yıllara göre değişiklik göstermektedir. Dikkat etmenizi öneririm.

4- Myanmar Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vizeyi İnternet üzerinde aldığınız için işlemleri yapıp beklemeniz gerekir. Bazen aynı gün içinde çıkabiliyor. Bazen de 3-4 gün içinde ancak onay alabiliyor. Tamamen Kredi Kartı işleminizin süresi etkilemektedir. Birde fotoğraf yüklerken dikkat edin istenilen ölçülere göre ayarlayın. Yoksa bu da süreyi uzatmaktadır.

5- Myanmar Vize Başvuru Formu

Myanmar vizesini almak için   resmi internet sitesinde giriş yapın önünüze çıkan formları İngilizce olarak eksiksiz bir şekilde doldurun. istenilen ölçülerdeki fotoğrafı yükleyin. Kredi kartınızla 50 dolar ödeyin bu iş tamam    

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here