Namık Kemal Heykeli Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Tekirdağ ili, Süleymenpaşa ilçe sınırında bulunan Namık Kemal Heykeli, 1949 yılında Heykeltıraş Nusret Suman tarafından yapılmıştır.

Tekirdağ’da dünyaya gelen ünlü yazar şair Namık Kemal, ölünceye kadar Vatan, millet üzerinde yazılar yazmıştır. Bu nedenle Vatan şairi olarak da bilinir. Çok sayıda eseri bulunur.

Tekirdağ kent merkezinde bulunan heykeli, şehrin simgesi haline gelmiştir. Heykelin kaidesi üzerinde Namık Kemal’e ait sözler yer almaktadır. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu heykeli görün derim.

Namık Kemal Heykeli Nerede?

Namık Kemal Heykeli, Tekirdağ’ın merkez ilçe Süleymanpaşa’ya bağlı Tuğlalı Parkta bulunur. Diğer bir deyişle kent merkezine bağlı Eskicami-ortacami Mahallesinde yer alır.

Namık Kemal Heykeli Nasıl Gidilir?

Hükümet Konağının hemen karşısında yer alan Tuğlalı Parkta bulunur. Buraya kent merkezinden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehrin diğer noktalarından buraya toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Namık Kemal Heykeli Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Namık Kemal Heykeli, Haftanın her günü 24 saat boyunca ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret etmek için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here