Tuna ve Derin
Tuna ve Derin

Merhabalar! Biz Tuna ve Derin!

Aslında Almanya’da yaşayan iki Master öğrencisiyiz. Tuna Endüstri Mühendisi, Derin Türkolog. Biz Almanya’da tanıştık.

İlgi alanlarımızın benzerliği nedeniyle bir anda kendimizi birbirimizin seyahat arkadaşı olarak bulduk. İkimizde de bulunan yeni yerleri keşfetme ve farklı kültürlerle tanışma arzusu, kendimizi bir anda İtalya’da, İspanya’da Portekiz’de ya da başka bir ülkede bulmamıza sebep oldu. Gezdikçe öğreniyor, keşfediyor ve deneyimliyoruz, bu bize aslında inanılmaz bir mutluluk veriyor.

Narnia Gezginleri
Narnia Gezginleri

Bir kere keşfetmeye başladığınızda, vazgeçemiyorsunuz. Floransa ve Edinburg sokakları aklımızda, Roma’da “Mimi e Coco” isimli Restorant’ta yediğimiz müthiş Lazanya’nın ve Makarna’nın tadını hala anımsıyoruz. Tabii Tayland’da yediğimiz “PadThai” ve “Phanaeng”i söylemeden geçmek olmaz. Gaudi’nin muhteşem eserlerini gördükten sonra Barcelona’dan ayrılmak istememiştik mesela. Bunun yanında daha çok yer görmek için yanlış yere bırakılan arabalardan dolayı yediğimiz park cezaları, malesef araklanan az miktardaki paralar ve cüzdanlar veya son toplu taşımayı kaçırdıktan sonra yaptığımız dondurucu soğuktaki veya kavurucu sıcaktaki otostoplar ilk başta kulağa korkutucu gelse de, şimdi gülümseyerek hatırlıyoruz. Bunlar hep bir yol, yolculuk hikayesi oldu bize. Şimdi de her fırsatta yeni yerleri keşfetmeye çalışıyoruz.

Porto, Narnia Gezginleri
Porto, Narnia Gezginleri

Aslında temel felsefemiz, kısıtlı bir bütçeyle bile ne kadar kaliteli ve çok yerin gezilebileceğini gösterebilmek. Çünkü genciz ve pek çoğumuz yeni yerler keşfetmek için sabırsızlanıyoruz. Biz yol göstermek istiyoruz. Edindiğimiz deneyimleri https://medium.com/@narniagezginleri isimli blog sayfamızı kurarak, sizlerle paylaşmaya karar verdik. Gezmek isteyen herkese hitap etmek istiyoruz. Hepimiz gezgin ruhumuzu ortaya çıkarabiliriz! Bir yandan da instagram sayfamızda gezdiğimiz yerlerle ilgili kaliteli fotoğraflar, videolar ve içerikler paylaşarak sizleri yeni yerler, farklı kültürler, başka mutfaklar ve kalıcı dostluklarla tanıştırmaya çalışıyoruz. Instagram için @narniagezginlerii sayfamıza bakabilirsiniz. 🙂

Tuna ve Derin
Tuna ve Derin

Seyehat felsefemiz gereği çok yakında bir YouTube kanalı açarak açacağız. Buradan da gezilerde yaşadığımız tecrübelerimizi, tavsiyelerimizi, en verimli şekilde nasıl gezilebileceği ve yurt dışında öğrenci olmak gibi birçok konuda bilgi vermeyi planlıyoruz. Şimdiye kadar bize ulaşıp sorularıyla daha fazlasını öğrenmek ve fikir edinmek isteyen herkese elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Sizin de merak ettiğiniz, sormak istediğiniz her şey için buradayız. Instagram hesabımız üzerinden siz de sorularınızı her zaman bize sorabilirsiniz.

Tanıştığımıza çok memnun olduk!  Yeni maceralarda görüşmek üzere!

Sevgilerle, Narniagezginleri ! 🙂

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/narniagezginlerii/

Blog sayfamız: https://medium.com/@narniagezginleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz