Nidaros Katedrali
Nidaros Katedrali

Nidaros Katedrali Nerede, Nasıl Gidilir?– Norveç’in kuzey şehri Trondheim’da yer alan Nidaros Katedrali, 900 yıllık tarihi ile  görenleri kendine hayran bırakan muazzam bir Orta Çağ yapısıdır.

Olav Kyree tarafından inşa edilen bu yapı, bölgenin en görkemli ve renkli kilisesi olarak bilinmektedir. Burası kuşkusuz şehrin en turistik bölgesidir. Ülkede krallar burada vaftiz edilmiş ve öldüklerinde buraya gömülmüşlerdir. Bu özelliğinden dolayı 1814 yıllında bu yapı, Anayasa ile koruma altına alınmıştır.

Kuzey şehiri Trondheim’da herkes için bir şeyler vardır. 997’de kurulan Norveç’in üçüncü en büyük şehri, Viking Çağında ülkenin başkenti ve Ortaçağ’da Norveçlilerin dini merkezi olması nedeniyle Norveç’in tarihini keşfetmek isteyenler için ideal bir yerdir. Özellikle burada yer alan 900 yıllık Nidaros Katedrali oldukça dikkat çekicidir. Bu yapı, dünyanın en kuzeyinde yer alan yapısıdır.

Nidaros Katedrali Nerede, Nasıl Gidilir?

Nidaros Katedrali,  Norveç’in kuzey şehri Trondheim’da bulunur. Bu şehre direk uçuş bulunmuyor. Oslo ve Amsterdam üzerinden buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göz at ;

 1. Oslo Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Norveç’te Gezilecek 10 Yer
 3. Norveç Nerede?
 4. Norveç’in Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Alnes Deniz Feneri
 7. Lindesnes Deniz Feneri
 8. Fredeiksten Kalesi
 9. Nidaros Katedrali
 10. Akershus Şatosu ve Kalesi
 11. Oslo Belediye Binası
 12. Heddal Stave Kilisesi
 13. Urnes Stave Kilisesi
 14. Borgund Stave Kilisesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz