gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Pekin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Pekin Çin Halk Cumhuriyetinin başkentidir. Pekin; Şanghay kentinden sonra ülkenin en kalabalık şehridir. Ayrıca 25 milyon kişilik nüfusa sahip olan Pekin dünyanın en kalabalık üçüncü şehridir.

Pekin Nerede

Köklü bir geçmişe sahip olan Pekin dünyanın en eski başkentlerinden biridir. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Pekin UNESCO tarafından koruma altına alınmış çok sayıda tarihi mirasa sahiptir.

Göz at ;

  1. Pekin Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Çin’de Gezilecek 10 Yer
  3. Çin Nerede?
  4. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri

Pekin kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler; Çin hanedanlarına ev sahipliği yapmış imparatorluk Sarayı olan Yasak Şehir, Pekin’in Chongwen bölgesinde yer alan Cennet Tapınağı, gölün kıyısında yer alan Yazlık Saray, dünyanın en büyük meydanı ve Pekin’in merkezi kabul edilen Tian’anmen Meydanı, dünyanın en uzun savunma duvarı ve uzaydan görülebilen tek yapı olan Çin Seddi, Ming Hanedanı’nın 13. imparatorluğuna ait gösterişli bir mezarlık olan Ming Mezarlıkları ve Budizm’in en büyük tapınaklarından biri olan Lama Tapınağıdır.

Pekin karasal bir iklime sahiptir. Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem nisan, mayıs, eylül ve ekim aylarıdır. Pekin’e Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here