Perşembe Yaylası

Karadeniz bölgemizi bir gezi turu falan düşünürseniz. Bu planınıza mutlaka Ordu ilimizi de ekleyin. Ordu ilimize gelince de buradan de kesinlikle Aybastı ilçemizden bulunan Perşembe Yaylasını görmeden dönmeyiniz.

Perşembe Yaylasına Nasıl Gidilir
Perşembe Yaylasına Nasıl Gidilir

Ordu Perşembe Yaylası

İlçemizde bulunan bu yayla bulunduğu bölgede başka benzeri bulunmayan bir yayla olup mendereslerin’in bir dünya mirası olarak koruma altına alınma işlemlerin son aşamada olduğu söylenir. Ülkemizde de 1991 yıllında Bakanlar Kurulu’nun vermiş olduğu kararla turizm kenti olduğuna karar verilmiştir. Gerçekten her insanın muhakkak ömründe en az bir defa gidip görülmesi gereken bir yer. Buraya ulaşır ulaşılmaz yaylanın oksijeni ile zaten enerjiniz katlanıyor. Yaylada akan serin suları izlemeye doyamıyorsunuz.Burada özelikle yaz aylarında çok renkli olmaktadır. Birçok etkinlik yapılmaktadır. Bu etkinlikler her sene tekrarlayan mili sporumuz yağlı güreş, folklor gösterileri, konserler, at yarışları, sosyal ve kültürel etkinlikler ile doyasıya eğleniyorsunuz. Ayrıca bölgede bulunan birçok tarihi eseri de ziyaret etme şansına sahip oluyorsunuz

Perşembe Yaylası Nerede
Perşembe Yaylası Nerede

Sonuç olarak şehir hayatında çok sıkıldıysanız ya da bütün yıl çalışıp yazın yıl boyunca üzerinizdeki yorgunluğu atmak istiyorsanız kesinlikle buraya gelip doğa ile buluşmanız gerekir.

Perşembe Yaylası Nerede?

Perşembe Yaylası, Ordu’nun Aybastı ilçesine bağlı Çakırlı Mahallesinde bulunur.

Perşembe Yaylası Nasıl Gidilir?

Perşembe Yaylası, yolun büyük bölümü asfalt olup geri kanlı ise toprak yoldur. Buraya kara yolunda dolmuşlarla rahatlıkla ulaşım yapabilirsiniz.

Perşembe Yaylası
Perşembe Yaylası Nerede, Nasıl Gidilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here