Pisa Kulesi Nerede, Nasıl Gidilir?
Pisa Kulesi Nerede, Nasıl Gidilir?

Pisa Kulesi Nerededir?

Pisa Kulesi adını ülkemizde ve Dünya genelinde duymayan yok gibi düşünmekteyiz. Pisa Kulesi İtalya ülkesinin Toskana bölgesinde yer alan Pisa şehrinde yer alan ve Dünya Kültürel Mirasına mal olmuş olan ünlü bir kuledir.

Yapıldığı dönemin gücünü göstermek amacıyla yapılmış olan ünlü eğik kuledir. İtalyanların Torre di Pisa adı ile isimlendirdikleri bu kuleye Türkiye’den de her yıl çok sayıda insan görmek amacıyla gitmektedir.

Pisa Kulesinin inşaat süresinin 200 yıl kadar sürdüğü tahmin edilmektedir. Sürekli olarak yan yatmaya devam eden kuleye her yıl çok sayıda ziyaretçi resim çekmek amacıyla gelmektedir. Pisa şehir merkezinin Piazza dei Miracoli meydanında yer alan kule, ilk yapıldığında her ne kadar bir çan kulesi olarak tasarlansa da günümüzde turistik bir simge olarak varlığını devam ettirmektedir.

Pisa Kulesi’ne nasıl gidilir

Pisa Kulesine gitmek için farklı seçenekler mevcuttur. Öncelikle Türkiye’den İtalya’ya her hangi bir hava yolu şirketiyle gittikten sonra İtalya içinde en uygun araç ise Trenlerdir. Trenler ile Pisa şehrine gidip, Tren istasyonundan indikten sonra yürüyerek ya da taksi ile gidebilirsiniz. Pisa şehir içinde çokta uzak değil zaten. Floransa şehir merkezinden trenle 80 dakika, Roma şehir merkezinden ise 4 saatlik bir tren yolu ile Pisa kulesini görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here