gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Quito Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Quito Güney Amerika Kıtasında yer alan Ekvador ülkesinin başkentidir. Quito And Dağlarının eteklerinde 2850 metre yükseklikteki tepeler üzerine kurulmuştur.

Quito Nerede

Quito; Guayaquil kentinden sonra Ekvador ülkesinin en kalabalık ikinci şehridir. Quito kentinde yer alan gezilecek başlıca yerler; 1978 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Koloni Döneminden kalma tarihi yapılar ve eserlerin yer aldığı Eski Şehir, Güney Amerika’da inşa edilmiş Hristiyanların ilk ibadet yapısı olarak bilinen eski şehir Bölgesinde yer alan Aziz Francisco Kilisesi, El Panecillo semtinde bir tepe üzerinde yer alan dev Panecillo Bakiresi Heykeli,

Göz at ;

  1. Ekvador Gezilecek Yerler
  2. Ekvador’da Gezilecek 10 Yer
  3. Ekvador Nerede?
  4. Ekvador’un başkenti, şehirleri ve bölgeleri
  5. Ekvador Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Quito Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti

kentin en eski dini yapılarından biri olan İspanyol barok stilinde tasarlanmış olan Aziz Agustin Kilisesi, şehrin merkezi olan Büyük Meydan, dünyanın en yüksek ikinci teleferik sistemine sahip olan Teleferiqo ve Eskişehir Bölgesi’nin doğusunda tepeler üzerinde yer alan gün batımını izlemek için en güzel yer olan Itchimbia Parkıdır.

Quito ılıman okyanusal iklime sahiptir. Kenti ziyaret etmek için en uygun dönem haziran ve eylül ayları arasıdır. Türkiye’den Quito kentine aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here