Reşadiye

Reşadiye ilçesi Tokat ilimize bağlı bir ilçedir. Bu ilçe şehir merkezine yaklaşık 89 km uzaklıktadır. Reşadiye ilçesi Kelkit Çayı’nın kenarında, E80 karayolu üzerindedir. Buraya gitmek için şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla yada özel aracımızla ulaşabiliriz.

Tokat’ın İlçeleri

Reşadiye ilçesi tarihi milattan öncesine kaymaktadır. Burada birçok medeniyet varlığını sürdürmüştür. Eski ismi İskefsir olan ilçe 1664 yıllında Erzurum’a bağlanır daha sonra Sivas ilimize bağlanır. 1906 yıllında ise ilçe statüsüne kavuşur. Osmanlı Sultanı Mehmet Reşat adına ithafen ilçenin ismi Reşadiye olarak değiştirilmiştir. Cumhuriyetten sonra ilçe Tokat ilimize bağlanır. İlçeye bağlı 14 belde 73 köy bulunur. ilçe nüfus 2016 yıllı itibariyle toplam nüfusu 37.959’dır.

Reşadiye Hangi Şehirde

Reşadiye’de Gezilecek Yerler

Reşadiye

1-Zinav Gölü

ilçe merkezine 17 km uzaklıkta bulunan bu göl Heyelan set gölüdür. Ortalama derinliği 10-15 metre arasında değişir. Gölün uzunluğu 1 km, genişliği 70–500 m, alanı 26 hektardır. Göl çevresinde kurulan masalar,  yapılan çeşmeler ve çocuklar için oyun yerleri yapılmıştır. 2010 yıllında burası turizm merkezi ilan edilmiş. Yıl içerinde birçok kişi buraya piknik yapmak ve kafa dinlemek için gelmektedir. Sizinde yolunuz düşerse Ormanlık içinde bulunan bu muhteşem gölü ve çevresini gezmeye gelmelisiniz.

Zinav Gölü

2-Reşadiye Kaplıcaları

Reşadiye Kaplıcaları

İlçemizin merkezinde bulunur. Belediye tarafında işletilen bu kaplıca birçok hastalığa şifa dağıtmaktadır. Bu kaplıca suyun içinde normal düzeyin üzerinde Arsenik içerir. Kesinlikle içilmez. Bu su ile banyo yapabilirsiniz. İyi geldiği söylenen hastalıklar şunlardır. Romatizma, çeşitli ağrılı hastalıklar, deri hastalıkları, ortopedik (kırık çıkık) rahatsızlıklar, ameliyat sonu sekmeler ve kadın iç hastalıklarına iyi gelmektedir. Burada konaklama yerleri bulunur. Gitmeden rezervasyon yapabilirsiniz. Tel: 0356 461 44 45 – 461 30 91

Reşadiye Kaplıcaları
Reşadiye Kaplıcaları
Reşadiye Kaplıcaları
Reşadiye Nerede
Reşadiye Tokat
Reşadiye Karadeniz Bölgesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here