gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Saint Kitts Ve Nevis Nerededir? – Saint Kitts Ve Nevis Karayiplerde bulunan Leeward adalarında yer alan iki adadan oluşan federal bir ülkedir. Saint Kitts Nevis Ülkesi Amerika’daki en küçük bağımsız devlet olma özelliğine sahiptir.

Saint Kitts Ve Nevis Nerededir?

Saint Kitts ve Nevis 54.961 kişilik bir nüfusa sahiptir. Saint Kitts Ve Nevis ülkesinin başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük adası olan Saint Kitts üzerinde yer alan Basseterre şehridir. Ülke nüfusunun büyük bir çoğunluğu Bassetere şehrinde yaşamaktadır. Saint Kitts Ve Nevis ülkesinin resmi dili İngilizcedir. Ülkede İngilizce dışında yerel diller de konuşulmaktadır.

Saint Kitts Ve Nevis ülke halkının büyük bir çoğunluğu Hristiyanlık dinine inanmaktadır. Ülkenin para birimi Doğu Karayıp dolarıdır. Saint Kitts Ve Nevis Ülkesi tropikal bir iklime sahiptir. Ülkeyi ziyaret etmek için yılın her mevsimi uygundur. Saint Kitts Ve Nevis Ülkesi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Türkiye’den Saint Kitts Ve Nevis ülkesine direkt uçuş bulunmadığından dolayı New York, Londra ya da Miami üzerinden aktarmalı ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here