Sevgililer Günü’nün en romantik 5 Adresi
Sevgililer Günü’nün en romantik 5 Adresi

14 Şubat sevgililer gününe çok az bir zaman kaldı. Çiftler değişik planlar yapmaya başladılar bile… O gün nasıl bir plan yapalım, nereye gidelim sorularını sormaya başladılar. Bizde bu çiftlerin haklı haykırışlarını duyduk. Onlar için dünyanın en romantik 5 şehiri seçtik. Buraya eşiniz, nişanlınız ve sevgilinizle gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. İşte o yerler…

5-Laponya

Laponya-Finlandiya

Laponya, Finlandiya’da yer alan harika bir şehirdir. Burası kış aylarında manzarası ve şehirde yapılan etkinliklerle çok romantik bir hal almaktadır. Sevgilinizle birlikte buraya gelip Kar motorlarıyla buz ve kar üzerinde eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz. Şehir oldukça sakin ve huzurlu bir yer olup her yıl 14 şubatta dünyanın birçok yerinde çiftler gelmektedir. Sevgilinize bir sürpriz yapıp buraya götürmeye ne derseniz:-)

4-Phuket

Phuket-Tayland

Phuket,  Güneydoğu Asya ülkesi Tayland’ın turizm adası harika bir yerdir. Soğuk sevmiyorum, tatilimi sevgilimle birlikte deniz, kum, güneş ve harika bir doğa eşliğinde geçirmek istiyorum diyorsanız, bu ada tam size göre bir yer. Nefes kesen manzaralar eşliğinde sevgilinizle birlikte bu turizm cennetinde hayalinizdeki tatili yapabilirsiniz.

3-Venedik

Venedik-İtalya
Venedik-İtalya

Venedik, Kuzeydoğu İtalya’da kanallarla birbirine bağlanmış 118 adanın üzerinde kurulan muazzam bir kenttir. İtalya’nın aşk şehri olarak bilinmektedir. Şehrin görüntüsü bile romantikliği andırmaktadır. Bu nedenle buraya her yıl çok sayıda kişi ziyaret etmektedir. Şehir yapısı, kanalları, köprüleri, daracık sokaklarıyla popüler şehirde sevgilinizle birlikte rüyanızdaki tatili gerçekleştirebilirsiniz

2-Verona

Verona-İtalya
Verona-İtalya

Verona, kuzeydoğu İtalya’nın Veneto bölgesinde bulunan harika bir şehirdir. Shakespeare’in “Romeo and Juliet” oyunundaki ünlü isim olan Verona, Roma kalıntıları, Rönesans sarayı ve ortaçağ yapılarıyla dolu pitoresk bir şehirdir. Verona şehri, Milano ve Venedik arasında bulunur. Birine gerçek anlamda aşıksanız mutlaka bu şehre götürün. Çünkü şehir 14 şubatta sevgililer için baştan sona yeniden dizayn edilir. Şehrin her bölgesi farklı renklerle donatılır. Burada romantizm üst düzeyde olmaktadır.

1-Paris

Paris-Fransa
Paris-Fransa

Paris, Fransa’nın başkenti olup dünyanın en romantik şehri olarak bilinmektedir. Paris ismi geçince bile insanın içinde kelebekler uçuşur. Herkes hayalindeki tatil şehri olarak kalmıştır. Paris’te, Işık Kenti, Eyfel Kulesi ve Başkent Modası olarak bilinen bir maceraya başlayın. Seine Nehri kıyılarına yayılan Paris, şaşırtıcı sayıdaki tarihi yerleri, müzeleri ve sanat galerilerinin ev sahipliği yapmaktadır. Buraya sevgilinizle gidip hayatınızın en güzel anısını yaşayın derim.

Bonus-Kapadokya

Kapadokya-Nevşehir
Kapadokya-Nevşehir

Ben yurt dışına çıkamıyorum. Yurt içinde kalıp bir yerlere gitmek istiyorum derseniz. Onun içinde size harika bir adres önerimiz var. Tabi ki burası da tüm yıl boyunca Dünyanın her bölgesinde insanların akın ettiği Kapadokya Bölgesidir. Nevşehir’de yer alan bu bölge oldukça romantik bir yerdir. Burada sevdiğinizle birilikte Balon turu yapabilir, gün batımını izleyebilir ve Ürgüp, Göreme, Avanos bölgelerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca harika mağara otellerinde konaklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here