Seydikemer

Seydikemer Muğla  iline bağlı bir ilçedir. Seydikemer ilçesi Muğla il merkezine 146 km uzaklıkta yer almaktadır. Fethiye’ye bağlı olan Seydikemer 2012 yılında ayrılarak ilçe olmuştur. Küçük bir ilçe olan Seydikemer ilçesinde gezilecek çok az yer olsa da bu yerler mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Seydikemer ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Tlos Antik Kenti:  Seydikemer ilçesinde yer almaktadır. Tlos Antik Kenti M.Ö. 2000 yılında kurulmuştur. Likya’nın en eski yerleşim yeri olan Tlos Antik Kentten günümüze çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Bizans Döneminden de kullanılan antik kentte Bizans Döneminden kalma tarihi eserler de bulunmaktadır. Tlos Antik kentinde yer alan tiyatro, şehir suları, agora kalıntıları, yazıtlı mezarlar ve kilise kalıntıları günümüze ulaşan tarihi yapılardır. Tarihi bir gezi için Tlos Antik Kentini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Gizlikent Şelalesi: Seydikemer ilçe merkezinde yer almaktadır. Uzun merdivenlerden indikten sonra tam bir doğa harikası olan kayaların arasına gizlenen çılgınca akan Gizlikent Şelalesine ulaşacaksınız.Serin havası ve akan su sesi ile huzur veren şelale yeşillikler arasında doğal güzelliği ve manzarası ile hayran bırakmaktadır. Özellikle yazın bunaltıcı sıcağında Gizlikent Şelalesi en çok tercih edilen yerlerdendir. Muğla’ya geldiğinizde mutlaka bu doğa harikası Gizlikent Şelalesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca Seydikemer’de yer alan doğal güzelliğe ve temiz havaya sahip Girdev Yaylasını da ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

1-Muğla Gezi Rehberi

2-Muğla’da Gezilecek 10 Yer

3-Muğla Gece Hayatı

4-Muğla Otelleri ve Muğla Otel Fiyatları

5-Muğla Balayı Otelleri ve Paketler

Seydikemer hangi şehirde
Seydikemer Nüfusu
Seydikemer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz