Seydişehir

Seydişehir Konya iline bağlı bir ilçedir. Seydişehir Konya il merkezine 90 km uzaklıkta yer almaktadır.

Seydişehir İlçesi

Seydişehir ilçe merkezi Küpe Dağının eteğinde kurulmuştur. Seydişehir güzel, şirin bir ilçedir. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Seydişehir Hangi Şehirde
Seydişehir Haritası

Tınaztepe Mağarası

İlçe merkezine 35 km uzaklıkta Keçili Köyünde Seydişehir- Manavgat karayolunun hemen yanında yer almaktadır. Mağara üç kısımdan oluşmaktadır. Mağaranın en sütteki kısmı 100 metre uzunluğa sahip ve tamamen fosilleşmiştir. Orta kısmı; yaklaşık 1000 metre uzunluğa sahip ve yağışlı günlerde içinden bol su akmaktadır. En alt kısmı ise düden mağarası özelliğine sahip. Yağışlı dönemlerde bu kısımda göller oluşmaktadır. Farklı bir yapıya sahip olan Tınaztepe Mağarası ilçenin en dikkat çeken doğal yerlerindendir.

Seydişehir Nerede
Seydişehir Tınaztepe Mağarası

Seydişehir Kaplıcaları

İlçe merkezinde Ilıca Tepesinde yer almaktadır. Kaplıca suları 32 derece sıcaklığa sahiptir. Kaplıca suları; deri hastalılarına, kemik rahatsızlıklarına, açık yaralara ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir. Kaplıca bölgesinde bir açık, üç tane de kapalı havuz bulunmaktadır.

Seydişehir Nasıl Gidilir

Kuğulu Park

Seydişehir ilçesinde yer alan Kuğulu Park ilçenin en çok tercih edilen mesire yeridir. Yeşillikler ile kaplı Kuğulu Park içinde bir tane yapay Gölet bulunmaktadır. Ayrıca park içinde piknik alanı ve lokanta bulunmaktadır. Güzel bir hafta sonu için Kuğulu Parkı tercih edebilirsiniz.

Seydişehir Kuğulu Park
Seydişehir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here