Side Antik Kenti nerede

Turizm şehri olarak bilinen Antalya ilimizin aslında sadece turist şehri olmadığını aynı zamanda tarihi kokan bir kent olduğunu  size Side Antik Kentini anlatarak göstereceğiz.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Side Antik Kenti m.ö 7 yy’da inşa edildiği söylenmektedir. Side isminin nar anlamına geldiği şehrin adete denizle iç içe olduğunu görmek ve burada tarihi ve coğrafyası insanı adeta büyülüyor. Burada mermerde yürüyüp ayaklarını aynı zamanda kuma değmesi farklı bir lezzet katmaktadır. Side de birçok tarihi yer bulunmaktadır bunlar aynı zamanda ülkemiz için önemli bir yere sahip mekanlardır. Bunları sizin için bir liste oluşturduk.

 1. Eski Side evleri
 2. Side’nin tapınakları
 3. Hamamları
 4. Su yolları
 5. Plajları
 6. Aspendos köprüsü
 7. Manavgat çayı
 8. Manavgat şelalesi
 9. Aspendos kütüphanesi
 10. Aspendos müzesi
 11. Agora

gibi yapıların gidip gezilip görülmesi gereken yerlerdir.  Ayrıca bu kentte gezi amaçlı gittiğimizde yapılacak bir sürü etkinlik bulunmaktadır. Bunlar: dalış turları, rafting, at safari turları, golf oynamak, gece geç saatlere kadar açık mekanlarda eğlenmek gibi aktivitelerle tatilinize renk katabilirsiniz. Bu kentte her yıl yerli yabancı birçok turist gelmektedir.

Sonuç olarak tarihin gizem kokan bu doğa harikası kentine gelip burayı ziyaret edip tatilinizi yapabilirsiniz.

Side Antik Kenti Nerede?

Side Antik Kenti, Antalya’nın Manavgat ilçesine 7 km uzaklıkta yer almaktadır.

Side Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Antalya’dan Manavgat’a giden arabalar ile Manavgat’a ulaşıp Manavgat’tan Side’ye giden minibüs ve otobüsler ile Side Antik Kentine ulaşabilirsiniz.

Side Antik Kenti
Side Antik Kenti
Side Antik Kenti nerede
Side Antik Kenti nerede
Side Antik Kenti nasıl gidilir
Side Antik Kenti Nerede, Nasıl Gidilir?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here