Silivrikapı Buz Pisti Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti
Silivrikapı Buz Pisti Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti

İstanbul’un en popüler ve aynı zamanda en büyük buz pisti olan Silivrikapı Buz Pisti ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Ayrıca Silivrikapı Buz Pisti Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücreti ne kadar sorularına cevap bulalım.

İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Silivrikapı Buz Pisti, zevkle kayılabilecek bölgenin en güzel pist merkezidir. Buraya yıl boyunca çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu pist merkezi bünyesinde 200 seyirci kapasiteli Buz Pisti, 900 seyirci kapasiteli Olimpik Buz Pisti, fitness salonu (1 adet), step-aerobik salonu bulunur. Bunun dışında cafe ve bar da bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir gün yaşayabilirsiniz.

Kış mevsiminden hoşlanıyor kayak keyfi arıyorsanız buraya gelip buz pistinde gönlünüzce kayabilirsiniz. Muazzam bir pist olup gelenler memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Buraya yeni öğrenmek isteyenler içinde eğitimler bulunmaktadır. Bu eğitimlerden alıp profesyonel yerlerden kayak keyfi yaşayabilirsiniz.

Silivrikapı Buz Pisti Nerede, Nasıl Gidilir?

Silivrikapı Buz Pisti, İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Sümbül Efendi Mahallesi, Hisaraltı Caddesi üzerinde bulunur. Buraya ulaşmak için birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bunları tek tek ele almak isterim. Şöyle ki;

  • Metrobüs İle; Metrobüs ile cevizlibağ durağında inip aşağıda verdiğimiz otobüs hatlarına binip buz pistine ulaşabilirsiniz.
  • Otobüs İle; 93 – 93C – 93M – 93T – 1453 – MR12 Numaraları otobüsleri kullanarak buraya gelebilirsiniz.
  • Özel aracınızla; E-5 üzerinden gelip Edirnekapı şehitliğinden Adnan Menderes bulvarı yönüne dönün. Yedikule önünden bağlantı yolunu kullanıp yaklaşık 2 km daha gittikten sonra ulaşabilirsiniz.

Silivrikapı Buz Pisti Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri

Silivrikapı Buz Pisti, her gün 08.00-22.00 saatleri arasında ziyarette açıktır. Burada giriş ücretleri daldan dala farklılık göstermektedir. Daha fazla bilgi ve rezervasyon için  (0212) 312 68 57 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz