Singapur Botanik Bahçeleri
Singapur Botanik Bahçeleri

Böyle Büyük bir şehirde bu kadar gökdelen arasında yeşilliği, bahçeleri görünce çok şaşıracağınıza eminiz. Singapur Botanik bahçeleri bu yeşilliği merkezidir.

Dünyaca ünlü botanik kütüphanesi bol çeşitli bitkileriyle, ücretsiz girişiyle bahçeleri gezmeden kesinlikle Singapur’dan ayrılmamalısınız. Bilimsel ve doğal açıdan benzersiz olan bu botanik bahçeleri hayli ilgi çekmektedir. Botanik bahçeleri her tarafa yayılmış durumdadır. İçinde üç tane göl ve özel yapılmış bahçeler vardır.

Size kesinlikle bu bahçeleri görmenizi salık veriyoruz. Özellikle orkid bahçelerini ve sayısız çiçeklerin renk renk olduğu bölümü kaçırmayın. Botanik bahçeleri sabah 5’ten gece yarısına kadar açık ve girişler ücretsizdir.

Bahçenin baş tacı olan Orkid bahçeleri görmek ise ücretlidir. Kişi başı 4 dolar ödemelisiniz. Öğrenciler ve çocuklar için ise giriş ücreti 1 dolardır. Ulaşım ise kesinlikle sıkıntılı değildir. Metrolar sizi botanik bahçesinin kapısına kadar götürmez ancak Holland Road ya da Tomah Road’da inip başka araçlara binmeniz gerecektir. Detaylı ulaşım bilgisi için “Getting Around Singapure” sitesini ziyaret etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz