Sinop Nerede
Sinop Nerede

Sinop Nerede? ve Sinop Hangi Bölgede? Sinop kenti Karadeniz bölgesinde yer alan ve yılın büyük bir bölümünde yağış almasına rağmen, Türkiye’nin en huzurlu ve mutlu kentlerinden birisidir.

Sinop Nerede

Karadeniz bölgesinin ortasında yer alan Sinop kentini birçoğunuz burun gibi haritasıyla tanıyorsunuz. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’nin ve Dünyanın en mutlu kentlerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır.

Göz at ;

 1. Sinop Gezilecek Yerler
 2. Sinop’da Gezilecek 10 Yer
 3. Boyabat Gezilecek Yerler
 4. Sinop Gece Hayatı
 5. Sinop Hangi Bölgede,Nereye Bağlı ve Nüfusu
 6. Sinop Otelleri ve Sinop Otel Fiyatları
 7. Sinop Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?
 8. Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer
 9. Sinop Kalesi
 10. Tarihi Sinop Cezaevi
 11. Sinop Nerede?

Ünlü Yunan filozofu Diyojenin bu topraklarda doğduğunu belirtelim. Diyojen felsefesine göre Dünyalıklar için kafayı yormamak gerekir. Zaten kentte gezdiğiniz zaman zengin fakir ayırımı olmadan herkesin birlikte yiyip içtiği ve eğlendiği yerleri görünce Sinop’un neden bu kadar mutlu bir kent olduğunu görebiliyorsunuz.

Sinop Komşu İlleri

Bünyesinde Sinop Üniversitesini barındıran kentte ayrıca Diyojen heykeli, Tarihi Sinop Cezaevi, Balatlar Kilisesi, Etnografya müzesi ve Sinop kalesi gibi önemli gezilecek yerleri bulunmaktadır. Ayrıca Sinop gezilecek yerler isimli yazımızı da mutlaka okumanızı öneriyoruz. Sinop’a komşu olan iller ise şunlardır; Kastamonu, Samsun ve Çorum

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here