Şırnak'tan Irak'a Nasıl Gidilir
Şırnak'tan Irak'a Nasıl Gidilir

Bildiğiniz gibi Habur Sınır Kapısı Şırnak ilimizin Silopi ilçesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin Irak ile olan ticaretinde çok önemli bir paya sahip olan önemli bir kapımızdır. (Cizre-Silopi-Habur Sınır Kapısı-Duhok-Musul)

Şırnak’tan Irak’a Nasıl Gidilir

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ve Şırnak’a bağlı Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı vasıtasıyla çok sayıda kişi ve kurum, Irak’a mal götürüp getirmekte ve bu şekilde ticari faaliyetlerini devam ettirmektedirler.

Göz at ;

  1. Bağdat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Irak’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  3. Irak Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Irak Nerede?
  5. Irak’da Gezilecek 10 Yer
  6. Bağdat Gece Hayatı
  7. Şırnak’tan Irak’a (Habur Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
  8. Sincar Nerede, Nasıl Gidilir?
  9. Mahmur Nerede, Nasıl Gidilir?
  10. Erbil Gece Hayatı

Habur Sınır Kapısından geçtikten sonra Irak devleti elinde bulunan İbrahim Halil Kapısından da gerekli izinlere sahipseniz geçip Irak’a gidebilirsiniz. Habur Sınır Kapısından sonra Duhok ve sonrasında ise Musul kentleri gelmektedir.

Habur Sınır Kapısından geçtikten 1 (bir) saat sonra Duhok kentine ve 2 saat sonra ise Musul kentine varabilirsiniz. Sınır kapısına varabilmek için Silopi’den direk gidebileceğiniz gibi Şırnak’ın Cizre ilçesin dende her gün kalkan minibüslerle gidebilirsiniz. Ayrıca Şırnak şehir merkezinde de kapıya giden araçlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here