gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Erbil Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı Irak bölgesinde gece hayatı olarak en parlak geçtiği yerdir. Burada gece hayatı için birçok mekan bulunur. Bu mekanlarda eğlence son hızı ile sabaha kadar devam eder.

Erbil şehri bilindiği üzere Kuzey Irak Bölgesel yönetimin başkenti ve en büyük şehridir. 2016 yıllı itibarile toplam nüfusu 1.200.443’dır. Burada yaşayanlar Kürtler, Türkmenler, Araplar, Keldani ve Süryani Hıristiyanlardan oluşur. Irak’ın en güvenilir yerlerden biridir. Bilindiği üzere 2003 yıllından berri Irak’da bir savaş devam etmektedir.

Göz at ;

  1. Bağdat Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Irak’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  3. Irak Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Irak Nerede?
  5. Irak’da Gezilecek 10 Yer
  6. Bağdat Gece Hayatı
  7. Şırnak’tan Irak’a (Habur Sınır Kapısı) Nasıl Gidilir
  8. Sincar Nerede, Nasıl Gidilir?
  9. Mahmur Nerede, Nasıl Gidilir?
  10. Erbil Gece Hayatı

Orada yönetim değişti. Fakat bunun sarsıntıları halla devam etmektedir. Irak merkezi halla çeşitli gruplarla savaş halinde ve ülkede sürekli bombalar patlamaktadır. Bu nedenle Bağdat’ta gece hayatı neredeyse yoktur. Zaten Bağdat’da içki içmek da yasaktır. Bütün bunları topladığımızda Irak merkezinde gece hayatı yoktur diyebiliriz.  Bütün gece hayatı Kuzey Irak’ın Başkenti Erbil ve diğer bir kenti Süleymaniye’de toplanmıştır.

Özellikle Erbil merkezde gece hayatı çok parlak geçmektedir. Irak’ın diğer şehirlerde yaşayan insanlar gece hayatı için bu kentte gelirler. Kentte birçok mekan bulunur. Bu mekanlarda canlı müzik eşliğinde sabaha kadar eğlence devam eder. Şimdi Erbil’de bulunan bazı mekanları önereceğiz. Umarım memnun kalırsınız. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Erbil Eğlence Hayatı

Lagoon Bar: Kuzey Irak başkenti Erbil kentinde bulunur. Bu mekan Türk işletmeciler tarafında işletilmektedir. Koç Holding oteller zincirinde bulunan  Otel Divan’ın Barı olarak hizmet vermektedir. Bu mekan kentin en gözde mekanlarından biridir. Sıcak ve samimi bir ortamı vardır. Buraya gelenler memnun bir şekilde ayrılıyorlar. Bu mekan gün içerisinde cafe olarak hizmet vermektedir. Saat 23:00’den sonra gece kulübü olarak hizmet vermektedir. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence son hızı ile devam eder.

Adres: Gulan Street | Divan Erbil Hotel, Erbil 44001, Irak

Telefon Numarası: +(964)66 210 5000

Chopin & Saray Piano Bar: Kuzey Irak başkenti Erbil kentinde bulunur. Bu mekan daha çok genç kesimlere değil orta yaş kesimdeki insanlara hitap eder. Burada her akşam piyano eşliğinde eğlence düzenlenir. Ünlü ses sanatçılar burada konser veririr. Güvenliği tam olan bu mekan tavsiye edilir.

Adres: Gulan Street | Divan Erbil Hotel, Erbil 44001, Irak

Telefon Numarası: +(964)66 210 5000

Mamounia Skybar: Kuzey Irak başkenti Erbil kentinde bulunur. Gayet hoş ve sıcak bir ortamı var. Buraya gelenler genelde genç kesim olmaktadır. Hoş vakit geçirebileceğiniz bu mekan size tavsiye edebilirim.

Adres: Erbil, Irak
Telefon: +964 750 752 5555

Erbil kentinde birçok Türkiye vatandaşı yaşamaktadır. Özellikle işletmecileri hep Türklerin elindedir. Buraya gittiğinizde kendinizi hiç yabancı saymayacaksınız. Burada özellikle çalışanlar da Türklerden oluşmaktadır.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

 

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here