Hobbit Evleri Nerede, Nasıl Gidilir?

Sivas merkeze bağlı  Dörteylül Köyü’nde bulunan Sivas Hobbit Evleri, Sivas Belediyesi tarafında 2015 yıllında inşa etmeye başladı.

Paşabahçe Yamaç Evleri Nerede Nasıl Gidilir?

Sivas Belediyesi, dünya çapında gişe rekoru kıran ‘Yüzüklerin Efendisi’ ve ‘Hobbit’ serisi filmlerdeki Hobit karakterin yaşadığı evlerden esinlenerek inşa etmiştir.

İlk olarak 2 ev inşa eden belediye daha sonra bu sayıyı 6’ya çıkardı. Önümüzdeki yıllarda buu sayının 100’e çıkarılması öngörülmektedir.

Sivas’ta ‘Hobbit’ evleri

Sivas kent merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı’na Hobit Evleri veya diğer adıyla Yamaç evleri inşa edildi.

1+1 olarak inşa edilen 65 metrekarelik Hobit Evlerinde; mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. Bu evler isteğe göre kiralık olarak verilebilecek.

Hobbit Evleri Nerede, Nasıl Gidilir?

Doğa manzarasıyla apart otel şeklinde yaz-kış hizmet veren bu evler oldukça dikkat çekicidir. Bu evlere ilgi oldukça büyüktür. Sadece bu evleri görmek için dahi Sivas’a gelinir.

Sivas Hobbit Evleri Nerede, Nasıl Gidilir?

Bu evlerin ilk çıkış noktası Yeni Zelanda olarak bilinir. Ülkemizde ise ilk kez bu şehirde inşa edilen evleri ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum…

Sivas Hobbit Köyü

Hobbit Evleri Nerede?

Hobbit Evleri, Sivas kent merkezine bağlı  Dörteylül Köyü’nde bulunur. Şehir merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı dağ yamacında bulunur.

Hobbit Evleri Nasıl Gidilir? 

Buraya şahsi arabanızla, Taksilerle ve belediyenin tahsis ettiği saatte bir kalkan otobüslerle gitmeniz mümkündür.

Göz at ;

  1. Sivas Gezilecek Yerler
  2. Sivas Gece Hayatı
  3. Sivas’da Gezilecek 10 Yer
  4. İç Anadolu Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
  5. Sivas Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  6. Sivas Ulu Camii
  7. Sivas Otelleri ve Sivas Otel Fiyatları
  8. Sivasın Hobbit Evleri
  9. Sivas Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here