gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Slovakya Nerededir? – Slovakya Orta Avrupa’da yer alan Tuna Nehri’nin kıyısında bulunan dağlık bir ülkedir. Slovakya ülkesinin kuzeyinde Polonya, güneyinde Macaristan, doğusunda Ukrayna, batısında Çek Cumhuriyeti ve Avusturya bulunmaktadır.

Slovakya Nerededir?

Slovakya ülkesinin denize kıyısı yoktur. Slovakya parlamenter cumhuriyet ile yönetilmektedir. Ülke 8 bölge ve 79 ilçeden oluşmaktadır. Slovakya Ülkesinin başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Bratislava şehridir. Slovakya ülkesinin resmi dili Slovakçadır.

Göz at ;

  1. Bratislava Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Slovakya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Slovakya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Slovakya Nerede?
  5. Slovakya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ülkede Slovakça dışında Macarca ve Ukraynaca dilleri de konuşulmaktadır. Ülkenin para birimi Euro’dur. Slovakça ülke nüfusunun yüzde 62’sini Roman Katolikleri oluşturmaktadır. Ülkenin geri kalan yüzde 38’lik kesimini ise Protestanlar, Müslümanlar, Ortodokslar ve Yahudiler oluşturmaktadır. Slovakya karasal iklime sahip olmasından dolayı ülkede kışlar sert ve soğuk, yazlar serin geçmektedir.

Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem Nisan ve ekim ayları arasıdır. Slovakya Ülkesi vize istemektedir. Slovakya ülkesinin başkenti Bratislava’ya şehrine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca ülkeye tren ve kara yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here